קומקום השטן: לאן נעלמים מי המפל הזורמים לתוך הבור?

בסוף כולם נאלצים להודות: יש דברים שאנו לא יכולים להבין ואין לזה כל הסבר הגיוני למרות המדע המשוכלל • סיפורו של קומקום השטן - המפל שמצליח לתעתע בגדולי הגיאולוגים • צפו

למרות התקדמות המדע וחקר העולם, שוב ושוב מתברר כי יש דברים שנשגב מבינת האדם להבינם. כך לדוגמה, המפל במדינת מינסוטה בארצות הברית, סמוך לגבול עם קנדה.

כבר דורות שלמים מנסים הגיאולוגים להבין את מה שקורה שם. זרם המים האדיר נופל לתוך בור – ונעלם. אף אחד לא מבין לאין המים ממשיכים. לאורך השנים, חוקרים ניסו להשתמש בסימני זיהוי שונים שיוכלו להראות לאין זרם המפל מגיע.

הם ניסו לצבוע את מימיו, לשפוך לתוך הבור אליו הוא נופל כדורי פינג פונג ואפילו בולי עץ, במטרה שיתגלו במקום אחר ויחשפו את מטווה זרימת המים – אבל כולם נעלמו בלי שיפלטו לשום מקווה מים באזור. כולם נבלעו בתוך הבור הקטן, מבלי להראות סימן.

מדענים מציינים כי אל תוך הבור זורמת כמות גדולה מאוד של מים, שחייבת לזרום למקום כלשהו, אך שכלל לא ברור כיצד יכול להיקוות באבן הקשה ממנה בנויה הקרקע באזור נתיב מים תת-קרקעי. השערה מובילה לאורך השנים הייתה כי המים מגיעים לימת סופריור הקרובה למקום, אך כל הניסיונות לאתר את הזרם בימה, כאמור, כשלו.

כישלונותיהם של המדענים, אשר להם היא אינה מובנת, ברורה לנו. יש דברים שהאדם אינו יכול להשיג בשכלו. לא נותר לנו כי אם לצוטט את הפסוק: שְׂאוּ מָרוֹם עֵינֵיכֶם וּרְאוּ מִי בָרָא אֵלֶּה.

5 תגובות

כתבתם מסקנה יפה בסוף.
אז למה כותרת קומקום השטן.
היה רואי לכתוב בכותרת – מה רבו מעשיך השם

אולי זה קשור לסירטון מליפני כמה ימים על הבור עם המיים בחצר איזהו ביית חחחחחחחחח

מה הבעיה? שיזרקו לשם את אחד המדענים עם מכשיר קשר…. (סתם… שיזרקו מצלמה…)

יכולים להסיט את המים למפל הגדול, ולהיכנס לבור לבדוק

"מה רבו מעשיך ה'"
איזה יופי פלאי הבריאה..מדהיםםםםם
ברור שמדענים לא ידעו להגדיר את זה!! כי זה נס על טבעי!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *