לאחר שכבש את עולם הישיבות בסערה עם דרכו הייחודית ואף זכה לכינוי "המשפיע החסידי עם הגיטרה", מגיש מענדל ראטה 'קליפ קומזיץ' מרגש עד דמעות לרגל ימי בין הזמנים

לאחר שכבש את עולם הישיבות בסערה עם דרכו הייחודית והעוצמתית, בו הוא מופיע לפני מאות צעירי הצאן כשהגיטרה על צווארו ושירתו ודברי תורתו מתנגנים בפיו, הוא מפתיע בקליפ ווידאו מרגש עד דמעות, בו הוא נראה שר עם עשרות בחורים שירי רגש ונשמה שהיו ללהיטים בתקופה האחרונה, על שפת הים, בנאות דשא, בין עצי היער, או סביבות מדורת אש באישון ליל..

ר' מענדל ראטה, בן האדמו"ר משומרי אמונים, ומי ששיריו "תהום אל תהום" ו"בין הזמנים" התפרסמו והיו ללהיטים, ושיעוריו השבועיים בתורת איז'ביצא בליווי נגינת הגיטרה הפכו אף הם לשם דבר וכבשו אלפי לבבות, נועז הוא בדרכו וייחודי בגישתו ובדרך השפעתו על צעירי הצאן. לדבריו, תיקונו של הדור טמון הוא בהוספת הרגש והלב אל קיום המצוות ואל כל חיי היומיום של כל בן ישראל, מה שלדבריו נשכח מעט בחלק מעולם הישיבות. למרות החדשנות והמקוריות שבדרכו, דרכו וגישתו מתקבלים מאוד על אנשי חינוך וראשי ישיבות הרואים בו פתח הצלה גדול לרבים מבני הנעורים המחפשים את דרכם ונמשכים אל הופעותיו ו'קומזיציו' כנפש עייפה אל המים הקרים. הוא מופיע רבות בהיכלי ישיבות הן בארץ והן בחו"ל, כשהוא מעורר את הלבבות עם תורות וסיפורים ועם שירי רגש וכיסופין, לקול צלילי נגינת הגיטרה הפורטת על מיתרי לבבותיהם של הנשמות הצעירות היקרות..

הקליפ הנוכחי צולם עם שניים מהחבורות איתם הוא שר, עם בחורי ישיבת "קה אכסוף" בבני ברק, הישיבה למצויינים בו הדגש הוא על לימוד התורה מתוך שמחה והנאה ומתוך שירה וזמרה, ועם קבוצה נוספת מחבריו איתם הוא ערך קומזיץ על שפת הים, כשבאמצע הם מדליקים מדורת אש כאשר הוא נוהג ברבים מקומזיציו, כשלפי דבריו להבות האש העולות למעלה מסמלות את בעירת הנשמה לעלות ולהתעלות מעלה, ואף מביאות השראה מיוחדת ומאחדות את הלבבות באור נפלא של אהבת חברים וראיית הטוב והאור הפנימי הבוער בליבו של כל יהודי ויהודי באשר הוא.

על ההפקה המוזיקלית עמד המעבד הצעיר המוכשר שכוכבו דרך לאחרונה בשמי המוזיקה, ארי פרקש, מי שעיבד והפיק לו גם את שני שיריו הקודמים שהיו להצלחה גדולה, ומי שאף אחראי על כמה פרוייקטים ואלבומים חדשים המתעתדים לצאת בקרוב לאור, בהפקתו ובעיבודו. השירה הוקלטה ע"י ר' מענדל וחבריו שערכו קומזיץ שלם באולפן בכדי להביא לציבור טעימה קלה של כרבע שעה מקומזיץ אמיתי ומרגש, עם מגוון שירי רגש ממיטב הלהיטים מהתקופה האחרונה..

רשימת השירים:

א פשוטע איד – ליפא שמעלצער. לחן: שאולי גרוסמן
תהום אל תהום – מענדל ראטה
כ'וויל נאר לערנען – מילים: הרב יואל ראטה. לחן מקורי: ישראל דגן
נשמה ווי ביסטו – שלומי גרטנר. לחן: שמשון ניימאן
ממעמקים – נותי פוקס. לחן: נחמן פוקס
שמע בני – שלומי גרטנר. לחן: יוסי גורביץ
מ'שרייט – אהרל'ע שפירא, שימי סקלר. לחן: אהרל'ע שפירא
מי שהיינו – חיים גולד
ניגון געגועים – מענדל ראטה

קרדיטים:

שירה: מענדל ראטה והחברים
הפקה מוזיקלית: ארי פרקש
גיטרות: אבי סינגולדה
חליל: דור אסרף
קלרינט: ישראל ינקוביץ
מיקס: חיים מוזס
צילום ועריכה: נתי אלבר ועזרא טרבלסי
צילום תמונות : יהושע פרוכטר
קומזיץ בנאות דשא: ישיבת 'קה אכסוף'
ניהול והפקה קומזיץ על שפת הים: חנני דייטש, מושי לוינגר, מושי רוזנפלד
הוקלט באולפני: א.פ.