למרות התקרית, ראש הממשלה התקבל בהולנד במפגן אהדה למדינת ישראל • בשיחה עם עיתונאים אמר נתניהו כי לא ההתנחלויות הן הבעיה. הפלסטינים לא רוצים מדינה יהודית

כאשר נחת ראש הממשלה בנימין נתניהו בהולנד, התאספו כמה עשרות בני אדם מתחת לארמון המלך בעת פגישתו עם נתניהו וקיימו מפגן הזדהות עם מדינת ישראל.

אך בצל קבלת הפנים החמימה לראש הממשלה, העיבה היום תקרית דיפלומטית קטנה כאשר חבר פרלמנט מקומי סירב ללחוץ את ידו המושטת של נתניהו כאשר הגיע לבקר בפרלמנט ההולנדי בהאג.

בסרטון הקצר שפורסם מהאירוע, אותו לא הבאנו כאן עקב העובדה שנצפות בו נשים, נראה נתניהו לוחץ את ידי הנוכחים כאשר הוא הגיע אל המחוקק טונהאן קוזו שדחה את ידו של נתניהו והסתפק בהנהון לעברו. קוזו, חבר פרלמנט יליד טורקיה, נמנה על מפלגת Denk למען המהגרים ובעבר חבר מפלגת העבודה ההולנדית. בתמונות מהאירוע הוא נראה כשעל דש חליפתו סיכה ועליה דגל פלסטין.

בהודעה שפרסם כתב המחוקק ההולנדי כי הצעד היה במחאה על המדיניות הישראלית כלפי הפלסטינים. "הפגישה של ועדת החוץ עם נתניהו הסתיימה", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "בשעה שרחובות עזה אדומים מדם הילדים שנשפך בקיץ 2014, השטיח האדום נפרס כאן. זה לא היה ראוי ללחיצת יד", הוא הוסיף וסיים בתגית "לשחרר את פלסטין".

גורם בפמליית ראש הממשלה מסר בתגובה ש"השיחה עם חברי ועדת החוץ של הפרלמנט היתה טובה מאוד. רבים מהם הביעו אהדה ותמיכה בעמדותיה של ישראל". לדבריו, קוזו הוא "חבר פרלמנט ממפלגה קיצונית. מוסלמי ממוצא טורקי. הוא שם את ידו על החזה במקום ללחוץ יד. במעשהו הוא מעיד על עצמו".

מי שרוצה, שיעקם את האף

בהמשך פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו את הסרטון הבא, במהלכה הוא אומר: "‏אמשיך לחזק את מעמדה הבינלאומי של ישראל ולהציג בגאון את עמדתה בעולם. מי שמעקם את האף שיישאר עם אף עקום".

נתניהו: לא ההתנחלויות הן הבעיה

במהלך ביקורו, נפגש היום ראש הממשלה עם עיתונאים הולנדים, כאשר מרבית השיחה עסקה בסכסוך הישראלי – פלסטיני. "הבעיה שלהם היא לא הגדה המערבית, הבעיה היא עצם הקיום שלנו", אמר להם ראש הממשלה.

"עזבנו את רצועת עזה ומה קרה שם? חמאסטן. הפלסטינים רוצים גם את עכו, יפו ותל אביב. הפלסטינים ואבו מאזן לא מסכימים לקיומה של מדינת ישראל. הפלסטינים חוגגים רצח של טרור בעולם או בישראל, הם קוראים לרחובות שלהם על שם מרצחים. הבעיה המרכזית היא שהפלסטינים לא מקבלים ולא רוצים מדינה יהודית".

לדבריו, "הפלסטינים רוצים מדינה בלי יהודים. תחשבו שאנחנו היינו אומרים 'מדינת ישראל ללא ערבים', זה לא אפרטייד? הפלסטינים לא רוצים מדינה יהודית. הסכסוך הוא לא בגלל התנחלויות או השטחים אלא הכל בגלל קיומה של מדינת ישראל. הסכסוך היה לפני הקמת המדינה או לפני שהיינו בשטחים".