ליצמן: "נדרוש ששמירת שבת תהיה שמירת שבת; אנחנו לא וויתרנו" • צפו

שר הבריאות נאם באירוע הצדעה לארגון זק"א תל אביב והתייחס בהרחבה למשבר השבת: "הסכם קואליציוני צריך לקיים. לא מדובר בפיקוח נפש, עובדה שהפחיתו בבת אחת את רוב העבודות" • וגם: כיצד הוא מגיב לנסיקה של לפיד בסקרים? • צפו

אם ראש הממשלה, שר התחבורה ואנשיהם סבורים שמשבר השבת מאחרורינו – כדאי שיקשיבו טוב טוב לדברים שאומר שר הבריאות, יעקב ליצמן, הערב. בנאום באירוע הצדעה לארגון זק"א תל אביב התייחס ליצמן למשבר האחרון, הוכיח שלא מדובר ב"פיקוח נפש", הדגיש שהמאבק לא תם והבהיר: "נדרוש שההסכם הקואליציוני בענין יקויים". צפו בדברים

בתחילת הדברים עשה ליצמן סדר במספרים ואמר: "כשאנחנו דיברנו לפני שרה"מ הקים הצוות לבדוק את היתרי העבודה, משרד התחבורה ביקש אישור ל-20 מקומות בהם יעבדו בשבת. כשהתחילו לשאול על מכל מיני פרטים זה ירד בבת אחת מ20 ל3".

ליצמן ציין כי "אם 17 מקומות וויתרו ברגע אחד – מתברר ששום דבר לא פיקוח נפש".

ומה קורה נכון לעכשיו? "השבת שר חיים כץ הוריד, לא סגר…אנחנו נצטרך לתת דעת על זה. המועצת תתן את דעתה מה צריך לעשות".

ליצמן הוסיף: "הסכם קואליציוני צריך לקייים. סטטוס קוו צריך לקיים. כשאנחנו ממבקשים משהו בודקים אלף פעם אם זה בהסכמים ואנחנו בהחלט נדרוש שמירת שבת שתהיה שמירת שבת. לא וויתרנו".

בסיום דבריו התייחס ליצמן לנסיקה הדרמטית של 'יש עתיד' בסקרים והבהיר כי עמדתו בנוגע ליאיר לפיד לא השתנתה. "אני עדיין לא מדבר עם לפיד ולא מתכוון לדבר איתו. אז הוא עלה בסקרים. אני רוצה להרגיע את כולכם: הוא לא יהיה ראש ממשלה!", הוא אמר.

לדברי ליצמן, "כיפה בכותל לא אומר כלום. כשלפיד יצביע בעד החוקים שלנו נדבר".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *