צפו בתיעוד: כך זוהה המחבל מאפרת במצלמות הביטחון

כמה דקות לפני השעה שתיים בלילה, זיהו המתצפתים מחבל מתקדם לעבר היישוב. סריקות נערכות אחריו עד שבסביבות השעה 6:00 הגיח המחבל, דקר קצין מילואים ופצע אותו בינוני לפני שנורה

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

מחבל שחדר הלילה לתוך היישוב אפרת, הצליח להסתתר עד לשעות הבוקר המוקדמות, אז הגיח והצליח לדקור קצין בצה"ל אשר נפצע באורח בינוני. המחבל נורה ונוטרל במקום.

תיעוד ממצלמות הביטחון של מוקד אפרת מלמדות כי האירוע החל בשעה 1:42 בלילה, אז זיהה מוקד התצפית של אפרת את המחבל מתקדם לכיוון היישוב. המוקד הזעיק את כיתת הכוננות ואת כוחות צה"ל. הלוחמים פתחו בסריקות שנמשכו עד הבוקר. בסביבות השעה 6:00 הגיח המחבל והתנפל על הקצין בסכינים.

לוחם צה"ל שהיה שם ירה במחבל ופצע אותו באורח בינוני. הקצין שנפצע, כבן 30, הוא מפקד פלוגה במילואים שאחראי על הגזרה. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, במצב בינוני עד קשה. המחבל טופל בשטח ופונה גם הוא לשם.

בסרטון ניתן לראות כיצד עקבו אנשי התצפית אחר המחבל ויכלו לכוון את הכוחות. הודות לערנות המוקד והאמצעים הטכנולוגיים נמנע אירוע חמור יותר של חדירה ליישוב או אפילו לאחד מבתי היישובים. עודד רביבי ראש מועצת אפרת אמר כי "המוקד הוא המוח והלב שניהל את האירוע. נמנע פה אסון כבד".

לדבריו, מערכת ההגנה היישובית נעזרת בטכנולוגיה חדישה, וזו הוכיחה את עצמה: "אפרת לא מגודרת, אנחנו לא אוהבים להיות בתוך גדרות ופיגועי העבר במקומות אחרים הוכיחו כי גדרות גם לא מונעות פיגועים. אבל עזרים טכנולוגיים וכיתת כוננות מקצועית בשילוב צה"ל יכולים לבצע את העבודה הביטחונית לא פחות טוב".

פיגוע דקירה באפרת: קצין נפצע בינוני – המחבל נוטרל

5 פיגועים בתוך יומיים: צירוף מקרים או איתות מדאיג לקראת החגים?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן