את הדברים אמר ח"כ אשר בדיון על חילולי השבת ברכבת ישראל • ח"כ אייכלר: אין לי טענות לאופוזיציה. יש לי טענות לכלי התקשורת שהתגייסו ליצור פאניקה

מליאת הכנסת קיימה דיון פגרה מיוחד בעקבות בקשתם של למעלה מ-25 ח"כים, בנושא המשבר סביב עבודות הרכבת בשבת.

בדיון אמר ח"כ יעקב אשר: "תהיו הוגנים כשההסתדרות השביתה את הרכבת לא קמה קול זעקה, אם ישראל הייתה מארחת אולימפיאדה היו משתקים את התחבורה למשך שבוע", אמר אשר. "לא ניתן לעשות סיבוב על השבת, לא נכפה עליכם לשמור שבת, אבל לא ניתן לכם להפוך את השבת ליום חול נקודה".

ח"כ ישראל אייכלר אמר בדיון: "השבת מופתעת מפני מחלליה. לפתע הם יוצאים להגנתה ודורשים את כבודה המחולל. אלה שנלחמים לקעקע את קדושת השבת בעם ישראל, מאשימים את הממשלה בחילולי שבת. ימים טובים לישראל. אנו יודעים ששמירת שבת היא ערובה ביטחונית שבלעדיה הישוב היהודי בסכנת קיום. הנביאים הזהירו אותנו. אם לא נשמור שבת, הארץ תיחרב. כאן הצביעות שלכם? היום החלה השבתת הרכבת לשמונה ימים רצופים. אף אחד לא דואג לחיילים המסכנים והקשישים, שעדיין ממתינים בתחנה מלפני שתי שבתות. פקקים נשרכים הבוקר בכל רחבי הארץ. מדוע אתם שותקים? אין לך צביעות גדולה מזו".

"אותה תקשורת עויינת אינה מעניקה מקום כלל למצוקת ממתיני התחבורה הציבורית, בכל ימות השבוע. באירופה משתמשים 50% מהנוסעים בתחבורה ציבורית. בארץ נוסעים באוטובוסים רק 18% מהציבור. זה לא בגלל שהאירופאים עניים והישראלים עשירים כדי לנסוע ברכבים פרטיים ולעמוד שעות בפקקים ולשרוף דלק. הסיבה היא שמשרד התחבורה כשל בהנגשת האוטובוסים לפי צרכי הנוסעים. המדינה משקיעה מליארדים בסבסוד חברות האוטובוסים, אבל לנוסע הבודד ומשפחתו, אין שירות ציבורי. החרדים הם יותר ממחצית הנוסעים. לכן זה לא מעניין את התקשורת ומאפשר למשרד התחבורה להתעלל בציבור הזה. איפה התקשורת הצבועה בכל ימות השנה?" התריע ח"כ ישראל אייכלר בכנסת.

ח"כ משה גפני: "אני מבקש לדעת האם מרצ נוסעת לצפון גם ביום ראשון הבא כשיהיו עבודות ברכבת. אבל מה שאני רוצה לשאול זה איך זהבה גלאון, מה שהיא מבקשת מבג"ץ היא מקבלת? אם אני הייתי עותר לבג"ץ על דבר שלא קיים הוא היה זורק אותי מכל המדרגות אבל לזהבה גלאון הוא מוציא צו מניעה. בפעם הבאה שאני ארצה לעתור לבג"ץ אני אעשה את זה דרך זהבה גלאון".

מקלב עקץ את גרמן: "להיכן נעלמה רוח ההתנדבות שלכם?"