בשורות טובות מהחלל: 'אופק 11' שיגר תמונות ראשונות

בשבוע שעבר שיגרה מערכת הביטחון לחלל את הלווין 'אופק 11' שאמור "לכסות" את שמי המזרח התיכון • מעט לאחר השיגור התגלתה תקלה שעלולה היתה להשבית אותו • הבוקר דווח כי מהנדסים הצליחו להתגבר על התקלה

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

בשורות טובות משמים: בשבוע שעבר שוגר לחלל לווין 'אופק 11' שאמור "לכסות" את שמי המזרח התיכון ולספק למערכת הביטחון תמונות ומידע אסטרטגי בזמן אמת.

מעט אחרי השיגור דווח כי התגלתה בלווין תקלה וקיים חשש אמיתי מכך שהוא יושבת בגללה.

הבוקר נחשף בערוץ 2 כי המהנדסים של התעשייה האווירית הצליחו לפתור את הבעיה והלווין כבר שלח תמונות ראשונות באיכות טובה לקרקע.

גורמים במשרד הביטחון אמרו בערוץ 2 כי "מדובר בעובדה מעודדת מאוד וכי יהיה ניתן לעשות שימוש בתמונות". "גם אם הלוויין לא יעבוד ב-100 אחוזי תפוקה וזריזות, הוא עובד ויעבוד ויתן תוצרים טובים למערכת הביטחון…במקביל ישנו מאמץ לשפר את ביצועיו כל הזמן", הם הוסיפו.

בוידאו: רגע שיגור הלווין

כזכור, מערכת הביטחון הישראלית שיגרה בדיוק לפני כשבוע בסביבות השעה 17:30 את הלוויין "אופק 11" לחלל, שישמש למטרות איסוף מידע מודיעיני. טרם השיגור, נערכו במערכת הביטחון לסגירת השטח באזור שדה הניסויים בבסיס פלמחים, ומטוסי מעקב הוזנקו אל הים התיכון.

לאחר שיגור לווין התצפית הוא נכנס למסלולו, אך בעת חליפתו באזור ישראל, אז נוצר הקשר עמו ונבדקו המערכות, התגלו מספר התראות שיכולות לסמן בעיות בלווין. כעת בודק משרד הביטחון האם מערכות הלוויין "אופק 11" אינן תקינות.

לדברי ראש מנהלת החלל במשרד הביטחון, אמנון הררי, "ייקח מספר לא מבוטל של ימים עד שנדע שהשיגור שלו הצליח לחלוטין. אנחנו לא אופטימיים במאה אחוז, ולא פסימיים במאה אחוז. יש מספר דברים שמדאיגים אותנו", אמר.

עופר דורון, מנהל מפעל חלל בתעשייה האווירית, הוסיף כי "יש כמה דברים שלא נראים שגרתיים, אך התהליך של פענוח מצבו של הלויין מתמשך". בהודעת משרד הביטחון נמסר כי "מהנדסי מנהלת החלל שבמפא"ת, יחד עם מהנדסי התעשייה האווירית, ממשיכים בסדרת הבדיקות שתוכננו מראש".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו