קריסה במערך ההילולא של רחל אמנו ע"ה: אלפי אנשים המתינו במשך שעות לאוטובוסים בצומת גילה ובמתחם הקבר • העומס והתסכול הובילו למספר מקרים של עימותים, וחיכוכים עם כוחות הביטחון בשטח • תיעוד

קריסה בהילולת רחל אימנו: מיד עם צאת השבת החלו להגיע לקבר רחל אימנו שבבית לחם אלפי מתפללים, אלא שבמקום נרשמה קריסה של מערך התחבורה הציבורית ואלפים היו תקועים במשך שעות מחוץ למתחם.

במשטרת ישראל הודיעו כבר עם צאת השבת כי כוחות המשטרה ערוכים לבואם של ההמונים שיפקדו את ציון רחל אמנו, אלא שתוכניות לחוד ומעשים לחוד. במקום נרשם תוהו ובוהו מוחלט, כשאלפי אנשים המתינו שעות מחוץ לקבר אם כדי להכנס אליו ואם כדי לעלות על האוטובוס הגואל שיסיע אותם לביתם.

צילום: קבוצת מדברים תקשורת

"אני עומד כבר קרוב לשעה וחצי בתוך אוטובוס עמוס, לא נותנים להיכנס, עומדים ליד השער והמשטרה לא נותנת לנהג לפתוח את הדלתות, אנשים נדחסים בצורה משפילה, אגד לא שולחת מספיק אוטובוסים, הייתי מצפה מהם להיערך בהתאם להילולא בסדר גודל שכזה", העיד אחד המתפללים.

נוא הוסיף: "זה מחדל משטרתי עצום בקבר רחל. אלפים רבים של אנשים ונשים דחוסים כבר שעות באוטובוסים, והכניסה לאתר נמנעת מהם. קריסה מוחלטת, מחזה מרתיח ומקומם".

מהמשטרה נמסר: "כוחות המשטרה הנמצאים במקום עוסקים בסיוע לכניסה ויציאה של האוטובוסים, חשוב לדעת כי מדובר במקום צר מלהכיל את המוני בית ישראל הרוצים לעלות לציונה של רחל אימנו ע"ה, מאחר והתנועה למקום מסיבות בטחוניות, על מנת לשמור על שלומם של העולים מותרת רק באוטובוסים, ישנם רגעים של לחץ רב והציבור נקרא לנהוג בסובלנות ולהתאזר בסבלנות, לא להידחף לאוטובוסים ולהישמע להוראות הסדרנים והשוטרים במקום".

בחברת אגד סירבו להגיב לדברים.