המתקפה המחודשת של הרוסים על חאלב מעוררת חשש בישראל

יממה לאחר שנושאת מטוסים וספינת טילים רוסית עגנו מול חופי סוריה, הודיעו הרוסים על תחילת מבצע צבאי גדול במחוזות אידליב וחומס • צפו במטוסים ממריאים מנושאת המטוסים

חשש במערכת הביטחון הישראלית: נושאת המטוסים הרוסית "אדמירל קוזנצוב", הגיעה בשבוע האחרון לחופי המזרח התיכון, כאשר אתמול, הצטרפה אליה ספינת הטילים הגדולה בעולם "פיוטר הגדול". בישראל חוששים מהגבלת חופש התמרון של צה"ל בעקבות התגברות המעורבות הרוסית באיזור.

בינתיים, פעילי אופוזיציה סורים מדווחים כי הפצצות כבדות נרשמו בצהריים באזורים שבשליטת המורדים הסורים במזרח העיר חאלב – ההפצצות הראשונות שם זה שלושה שבועות. במקביל הודיע בצהריים שר ההגנה הרוסי כי חיל האוויר של ארצו פתח במבצע גדול במחוזות אידליב וחומס בסוריה.

"הבתים שלנו רועדים מהפיצוצים", סיפר מודר שחו, תושב מזרח חאלב, "מטוסים חולפים מעלינו וההפצצות מתרחשות סביבנו". איברהים אבו אל-לאית, איש ההגנה האזרחית בחאלב, סיפר: "ההפצצות היום כבדות. לא היו כאן הפצצות כאלה כבר יותר מ-15 יום". לפי עדות של ברא אל-חלבי מהעיר חאלב מטוסי קרב יורים טילים וחביות נפץ מושלכות ממסוקים על מזרח חאלב.

על פי הדיווחים, "פיוטר הגדול", היא מפלצת מלחמה ימית במשקל של 18 אלף טונות, נכנסה לשירות מבצעי בצבא רוסיה בשנת 1998 ועליה משרתים 700 חיילים. הספינה בעלת הנעה גרעינית וכוח אש אדיר שכולל מאות טילים לטווחים שונים, חלקם שוברים את מהירות הקול. בנוסף לכך, על סיפון ספינת הענק רקטות, פצצות עומק, טילי טורפדו ותותחים.

על הספינה פועלות יחידות מגוונות שמתמחות בהגנה אווירית ולוחמה נגד צוללות, כמו גם יחידות לאיסוף מודיעין הכוללות מכ"מים, רדארים, סונארים ואמצעים אלקטרו-אופטיים שפועלים בטווחים של מאות קילומטרים למשימות הגנה והתקפה. כל אלה יוצרים בנק מטרות בהיקפים עצומים עבור יחידות לוחמה אלקטרונית שמנטרלות ומשבשות פעילות אויב. בהאנגרים הגדולים של הספינה ניתן לאחסן מסוקים ומטוסים החוזרים ממשימות סיור ואיסוף מודיעין.

מקורות ביטחוניים בישראל מסרו לוואלה כי הגעתה של "פיוטר הגדול" לים התיכון מהווה תוספת כוח משמעותית במלחמה נגד המורדים ובראשם ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) בסוריה. אך בעיקר מדובר בהפגנת כוח של המשטר הרוסי באזור מול הצבא האמריקני. ואולם, האפקט המידי של הימצאותה בים התיכון הוא הגבלת פעילות צה"ל באזור, בים ובאוויר, ובצבא מתחילים ללמוד את המגבלות החדשות שנוצרו.

2 תגובות

מתי תפסיקו עם הפרסומת של אגד
בלתי ניתן לצפות בשום סרטון באפליקציה
הפרסומת תוקעת הכל

לא הבנתי: זו מלחמה או סרט אקשן?
מה הקטע של כל ההצגה הזאת?
אבל אולי זה כדי להפחיד שם את המורדים והדאעש'ניקים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *