צה"ל בוחן הקמת יחידת קומנדו נוספת נגד דאעש • צפו בתרגיל

בשבוע האחרון קיימה יחידת הקומנדו בצה"ל תרגיל ארצי שהוכתר בהצלחה גדולה • כעת בודקים בצה"ל אפשרות להקמת יחידה נוספת שתצטרף ל"עוז" בעקבות האיום המתחדש מצידם של ארגוני טרור שנשבעו אמונים לדאעש ונמצאים בגבולות ישראל • צפו בתרגיל של יחידת עוז

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, הורה לאחרונה לבחון הקמה של חטיבת קומנדו נוספת. זאת, בעקבות הוכחת יתרונותיה של חטיבת הקומנדו "עוז". על פי דיווח בוואלה, מתחקור התרגילים שנערכו בשנה האחרונה עולה כי היכולת הגמישה של חטיבת הקומנדו לעבור משגרה למצב התקפה בעומק האויב מהווה יתרון משמעותי על פני שאר חטיבות החי"ר.

נחיצות של יחידה נוספת מתחדדת לאור הפעולה אתמול של כוח צה"ל שחיסל ארבעה מחבלי דאעש בגבול רמת הגולן. הכוח פעל מעבר לגדר, אך עדיין בשטח מדינת ישראל, באזור נפיץ שצה"ל נחוש לשמור על הריבונות בו, כשכל זליגה מאזורי המלחמה בסוריה נענית בתגובה צבאית.

קצין בכיר בצה"ל הדגיש כי לאחרונה החליט הרמטכ"ל לבחון את הקמת חטיבת הקומנדו הנוספת ואף סימן את חטיבת הצנחנים כמועמדת מובילה. "זו בשורה גדולה", ציין. "חטיבת הקומנדו נבנית כך שתוכל לפעול בעומק שטח האויב באופן עצמאי. המשימות שלה יהיו מאוד ייחודיות בהשוואה לשאר היחידות".

הירי בגולן: תקרית מקומית או שינוי כיוון של דאעש כלפי ישראל?

תרגיל-חטיבת-הקומנדו-14

תרגיל עוז: בשורה לאויבי ישראל

בשבוע שעבר התקיים תרגיל חטיבת הקומנדו. מצה"ל נמסר כי תרגיל זה הנו התרגיל החטיבתי השלישי של החטיבה מאז הקמתה בסוף 2012 ומהווה את חתימת הליך הפיכת החטיבה לחטיבה מבצעית. חטיבת הקומנדו הוקמה במסגרת התכנית הרב שנתית "גדעון", וזאת על מנת להוות חטיבת חוד בצה"ל, חטיבה זמינה, קטלנית ומתקדמת אל מול האיומים השונים בגזרות. החטיבה בפיקוד אל"ם דוד זיני מאגדת תחתיה את יחידות העילית של כוחות היבשה (מגלן, דובדבן, אגוז ורימון).

בתרגיל הנוכחי תורגלה חטיבת הקומנדו על כלל לוחמיה ומפקדיה בלחימה במתווה רב זירתי (דרומי וצפוני) ובשיטות פעולה שונות. התרגיל החל במרחב צפון העיר תל אביב והמשיך בצפון הארץ, בגליל וברמת הגולן. תרגיל זה מסכם תהליך בן שנה בסיומו תוכרז חטיבת הקומנדו כחטיבה מבצעית הכשירה לפעול בעומק שטח האויב ובחזית הלחימה.

צפו בתרגיל:

מח"ט הקומנדו, אל"ם דוד זיני, אמר ללוחמים ערב תחילת התרגיל, "השבוע מתאפיין במעברים שונים ומרובים בתצורות שונות, אנו, לוחמי הקומנדו, לעולם נידרש לזמינות ומהירות וליכולת מעבר בין צורות קרב ובין זירות שונות. יש לנו לוחמים מעולים, המונהגים על ידי מפקדים ערכיים, מקצוענים, חבריים, ובעיקר מלאי יושרה וצניעות, שיעמדו בכל אתגר שהלחימה תציב בפניהם. אני מרגיש גאה להיות שייך לחבורה הזאת, אני חושב שיש פה בשורה גדולה לביטחון מדינת ישראל ובעיקר בשורה גדולה לאויבנו".

תרגיל-חטיבת-הקומנדו-12

תרגיל-חטיבת-הקומנדו-11

תרגיל-חטיבת-הקומנדו-2

תרגיל-חטיבת-הקומנדו-10

תרגיל-חטיבת-הקומנדו-14

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן