"מה שקרה באומן זה איום ונורא; אני דורש הסבר ותיקון"

ראש הממשלה שוחח אמש עם בכיר במשרד החוץ על הוונדליזם האנטישמי המחפיר בציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב • בוידאו (מתוסרט מראש) שפרסמה לשכתו נראה נתניהו מקבל שיחת טלפון באמצע שידור וידאו לגולשים ומתבטא בחריפות בענין • צפו

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • "בגיל 8 נתלשתי מהבית" מוישי חוזר ליום הבריחה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

לאחר שרשרת הגינויים ברחבי העולם היהודי לביריונות האנטישמית בציונו של רבי נחמן מברסלב באומן, משמיע גם ראש הממשלה את דבריו בנושא ודורש מממשלת אוקראינה לפעול בתקיפות בענין.

הערב (רביעי) קיים נתניהו שידור עם גולשים באמצעות האינטרנט, כשבמהלך השידור הוא קיבל "במקרה" שיחת טלפון מגורם במשרד החוץ איתו שוחח על הענין. צפו

מוקדם יותר הערב התבטא הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט״א בענין ואמר "חילול ציונו של בעל הליקוטי מוהר״ן זצוק״ל לא יכול לעבור לסדר היום".

הגר"י יוסף הוסיף: "אני קורא לאנשי הציבור לפעול בתקיפות מול כל גורם אפשרי על מנת שהאחראים למעשה האנטישמיות הברברי יבואו על עונשם ויטופלו בכל חומר הדין. היעדר הרתעה עלול להוביל חלילה למקרים דומים ברחבי העולם".

שר הפנים אריה דרעי דיבר עם שגריר אוקראינה בישראל ומחה בפניו במילים קשות על החילול המזעזע בעיר אומן. ״זהו מעשה חמור ומזעזע מאד״, אמר השר דרעי, ״אנשים יחששו להגיע למקום הקדוש הזה. כתבתי מכתב לנשיא אוקראינה על המעשה החמור ואני דורש להגביר את האבטחה במקום ולעשות הכל ללכידת הפורעים שעשו את המעשה הנורא״.

השר דרעי הוסיף, כי הוא מצפה בהקדם לתשובות מהנשיא האוקראיני על המעשה. ״חשוב להגביר את האבטחה כדי שאנשים ירגישו בנוח״, אמר.

במקביל, סגן שר החינוך מאיר פרוש, שיגר מכתב לראש הממשלה נתניהו בו הוא מבקש ממנו לעלות בפני ראש ממשלת אוקראינה שמתעתד לבקר בארץ שבוע הבא, ולבחון איתו יחד דרכים לתגבור השמירה באומן ובכל אתר קדוש באוקראינה

את מכתבו פותח סגן השר, "אני פונה אליך בעקבות המקרה החמור והמזעזע שאירע הלילה, בו חולל באופן מחפיר, על רקע אנטישמי, הציון הקדוש של רבי נחמן מברסלב זי"ע בעיר אומן שבאוקראינה. מיד עם קבלת הידיעה, שוחחתי עם שגריר ישראל באוקראינה, מר אלי בלוצרקובסקי, והוא דיווח לי, בין השאר, על הביקור המיועד של ראש ממשלת אוקראינה בישראל בעוד כשבוע.

"אי לכך", מסיים סגן השר "אבקשך, להביע בפניו את הזעזוע של העם היהודי כולו מהמקרה החמור שקרה, ולבחון יחד איתו את הדרכים לשלב את הרשויות באוקראינה בתגבור השמירה על הציון הקדוש באומן, וכן בכל אתר קדוש שמושך אליו לתפילות יהודים מכל רחבי העולם".

4 תגובות

יתכן שזה שיחה מבוימת?

מבוים לחלוטין

מאה אחוז מבוים ולא אולי!

בטוח!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell