אלן דרשוביץ, מבכירי המשפטנים בעולם, תוקף בחריפות חסרת תקדים את התנהלותו של הנשיא האמריקני סביב ההחלטה האנטי ישראלית במועצה"ב, וחושף: כך הוא שיקר לי לפני הבחירות • צפו בדברים

"אובמה אמר לי שהוא תמיד ישמור על הגב של ישראל, לא הבנתי שהוא התכוון לכך שהוא יתקע לישראל את הסכין בגב!": כך אומר המשפטן היהודי הבינלאומי, אלן דרשוביץ, בהתייחס להתנהלותו של נשיא ארצות הברית היוצא, ברק אובמה, בענין הההחלטה האנטי ישראלית במועצת הביטחון.

דרשוביץ, מבכירי המשפטנים בעולם, קובע: "אובמה יירשם כאחד הנשיאים הגרועים ביותר בניהול מדיניות חוץ בהיסטוריה. במהלך ראיון לרשת תקשורת אמריקנית פרט דרשוביץ גם את ההונאה הגדולה שביצע אובמה כלפי דעת הקהל האמריקנית. צפו בדברים

מוקדם יותר דיווחנו כי גם ברוסיה מביעים מורת רוח גלויה מהתנהלותו של אובמה. "נשיאה היוצא של ארצות הברית, ברק אובמה, עושה הכל על מנת להשאיר חותם בהיסטוריה העולמית, במקביל לנקיטת צעדים שימנעו מהנשיא הנבחר, דונלד טראמפ, לממש את האג'נדה שלו, המנוגדת לדעותיו של אובמה", נכתב בהודעה של דוברת משרד החוץ הרוסי. אין ספק שגם בישראל יש שהיו חותמים על המשפט הזה.

במקביל, בכיר במשרד החוץ הרוסי, אמר הבוקר כי "ממשל אובמה רוצה להשאיר אדמה חרוכה בכל הקשור ליחסיהן של רוסיה וארה"ב". לדברי הבכיר, קונסטנטין דולגוב, המשמש כממונה על זכויות האדם במשרד החוץ, הנשיא הנכנס צפוי להתמודד עם מצב קשה מול הקרמלין.

בריאיון לעיתון "רוסייסקיה גאזטה" אמר דולגוב: "לממשל טראמפ מצפה ירושה קשה מאוד בעניין רוסיה. הממשל הנוכחי עושה כל מאמץ כדי להכניס כמה שיותר אזרחים רוסים לרשימות שונות של עיצומים, ושירותי הביטחון של ארה"ב 'צדים' אזרחים שלנו במדינות שלישיות כדי להביא אותם לדין באמריקה".

את התחושות ברוסיה סיכם בכיר אחר, חבר הבית העליון של הפרלמנט אלכסיי פושקוב, שכתב כי "אי אפשר לצפות שטראמפ יהיה קרוב לעמדה הרוסית בכל נושא. אבל עם ברק אובמה היה עימות כולל. מזה אפשר להימנע".

//www.jdn.co.il/news/world_news/782001