בימים האחרונים דיווחנו לכם על לבה רותחת, הנשפכת מהר הגעש קילוואה שבהוואי ישירות אל האוקיינוס השקט • כעת מגיע משם תיעוד של גולש חסר חוש פחד שבצעד אמיץ ומטופש החליט להיכנס לתוך המים, תוך שהגלים סחפו אותו לעבר הלבה

אין שכל – אין דאגות: רוחץ באי הגדול של הוואי החליט להיכנס למים דווקא באזור של פעילות וולקנית גועשת, כשלבה מותכת ולוהטת זורמת מן הצוקים אל תוך המים. הגלים סחפו אותו מטרים ספורים בלבד מהתחום בו היה ככל הנראה נפצע או גרוע מזה.

//www.jdn.co.il/news/world_news/797604

לפני מספר ימים דיווחנו לכם על תופעת טבע מרהיבה שנצפתה בימים האחרונים באחת מפינות החמד של העולם: זרם של סלע מותך פרץ מהר געש באחד מאיי הוואי ויצר תופעה טבעית המכונה "צינור השקיה" שזרם לאורך האי ונפל במפל אדום מרהיב מצוק לתוך הים.

זרם הלבה, שבקע מהר קליאואה שבדרום מזרח האי הגדול מאיי הוואי, בקע מהאדמה ויצר דלתא עצומה של לבה נוזלית ואדומה שנשפכה לתוך האוקיינוס הכחול. זרימת הלבה הרותחת לתוך המים יצרה פיצוצים עזים והעיפה סלעים למרחק רב.

תושבים ותיירים רבים הגיעו לאזור, למרות סכנת הסלעים המעופפים, לחזות בפלא הטבעי. מטיילים התכנסו בגבול בו מתירות הרשויות לעמוד, וסירות תיירים רבות התאספו במקום כדי לאפשר למבקרים להסתכל מקרוב על התופעה הנדירה.

קברניטי ספינות התיירים נאלצים לשוט בזהירות מרובה בשל הסכנה. אחד מבעלי הספינות, שיין טורפין, סיפר לתקשורת המקומית כי הוא ביצע סיורים רבים כאלו בעבר, ומעולם לא הייתה לו תקרית בה ניצבו התיירים בפני סכנה.

על הקרקע, רשות הפארקים הלאומיים בארצות הברית תחמה אזור מסויים בו יכולים תיירים וסקרנים להיאסף ולראות את זרמי הלבה. כמו כן עמלות הרשויות על הרחקת תיירים הרפתקנים משפת המצוקים שעלולים לקרוס.