את הדברים אמר ח"כ מוטי יוגב שבהמשך הבהיר את דבריו באומרו כי "מרגע שאנו יודעים את האיום הנשקף מהמנהרות ואף עושים מאמצים להתמודד איתו, הרי שאין זה איום בהכרח אסטרטגי אלה איום טקטי שיש צורך להתמודד איתו" • צפו בדברים

"המנהרות החודרות אינן איום אסטרטגי. מקסימום יהיה פיגוע לא נעים", אמר היום ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), בראיון לערוץ הכנסת. צפו בדבריו:

בהמשך הוציא הודעת הבהרה כדלהלן: "כסגן מפקד אוגדת עזה לשעבר וכבוגר המכללה לביטחון לאומי אומר מניסיוני שהמנהרות ההתקפיות אותן בנה ובונה החמאס על מנת להחדיר דרכם כוחות התקפיים לישראל, עלולות להיות הדרך לפיגוע קטלני ועל כן צריך לעשות כל מאמץ לאתר אותן ולפגוע בהן כדי לשלול ממחבלי החמאס גם דרך פעולה זו.

"יחד עם זאת, ועם כל הקושי שבהתמודדות עם האיום התת קרקעי, איום זה אינו איום אסטרטגי, גם אם יצאו דרכן עשרות מחבלים ולא עלינו יגרמו לנפגעים, אין באיום זה משום איום אסטרטגי על קיומה של מדינת ישראל. איום אסטרטגי ומהותו הוא איום היוצר מציאות המערערת את הקיום או את יכולת השיקום ממנו, בהיקף הנפגעים או בהיקף הפגיעה בתשתיות חיוניות – במובן זה האיום הגרעיני, איום הסייבר, איום הפגיעה המדוייקת בהיקפים גדולים בנפשות ובתשתיות בעורף, אלה הם איומים אסטרטגיים.

אך לדברי יוגב, "מרגע שאנו יודעים את האיום הנשקף מהמנהרות ואף עושים מאמצים להתמודד איתו, הרי שאין זה איום בהכרח אסטרטגי אלה איום טקטי שיש צורך להתמודד איתו".