הערשי רוטנבערג מגיש סינגל-קליפ מרגש: "שהנשמה שבמוחי"

הכישרון הבלגי נחשף בסינגל מרגש: רוטנבערג, שניחן בכשרון מוזיקלי ייחודי, מוכר כיום בעיקר באנטווערפן. מילות השיר לקוחות מסדר ה'יהי רצון' לפני הנחת תפילין: "שֶׁהַנְּשָׁמָה שֶׁבְּמֹחִי עִם שְׁאָר חוּשַׁי וְכֹחוֹתַי כֻּלָּם יִהְיוּ מְשֻׁעְבָּדִים לַעֲבוֹדָתוֹ יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ" ומתורגמות גם לאידיש

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

בתוך שנה לפטירתו של איש החסד והמעש הרב אהרן כהן ז"ל, רבה של בית הכנסת 'מוריה' באנטווערפן, מגיש אמן הרגש הבלגי, הערשי רוטנבערג, לחן מרגש, אותו הלחין לצד מיטת חוליו של הרב והושר רבות על ידי תלמידיו שהגיעו לבקרו.

רוטנבערג, שניחן בכשרון מוזיקלי ייחודי, מוכר כיום בעיקר באנטווערפן שבבלגיה, שם הפציע לפני מספר שנים ותוך זמן קצר הפך לאחד האמנים המוערכים ביותר באירופה.

לצד הלחנת לחנים פרי יצירתו שחלקם נמצאים בשלבי הפקה על ידי גדולי הזמר החסידי, אי אפשר לפספס את כישרונו הייחודי בעריכת קומזיצים, שלאחרונה אף הגיעו אל מעבר לים, במספר אירועים בישראל ובארה"ב, כשהוא מלווה בגיטרה שרק מוסיפה לאפקט המיוחד של אירועיו הסוחפים.

כעת, מגיש הערשי את השיר בעיבודו המנצח של המעבד הצעיר והמוכשר דוד פינק, כאשר את קולו הייחודי והלחן הסוחף מלווה הרכב מוזיקלי מיוחד של כלי מיתר ונשיפה שהוקלטו בתיאום חובק עולם מאמסטרדם שבהולנד ועד לאולפני ההקלטות בישראל.

מילות השיר לקוחות מסדר ה'יהי רצון' שנאמר לפני הנחת תפילין: "שֶׁהַנְּשָׁמָה שֶׁבְּמֹחִי עִם שְׁאָר חוּשַׁי וְכֹחוֹתַי כֻּלָּם יִהְיוּ מְשֻׁעְבָּדִים לַעֲבוֹדָתוֹ יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ" ומתורגם גם לאידיש.

11 תגובות

לא ידעתי שיש כזה כוחות באנטווערפן

עד דמעות, הערשי, אתה ממש מרגש אותי, וכל הכבוד להצעירים הכי מוכשרים דוד פינק ויהושע הרשל העניג.

איזה עדינות ואיזה חמימות

שטארק —חזק ! שכוי'ח {בדרך אגב כותבים משועבדים ולא משעובדים}
שיר חזק לשיר בהתבודדות, תודה והצלחה בהמשך הדרך.

זה עצום!!!!!!! לאמן הרגש, אין מילים עליך אברך עדין אתה עוד תסחוף את כל עולם המוזיקה!!! ולמעבד, לפי רמת המוזיקה שכתבת בשיר, זה נראה כאילו שכבר כתבת לכמה וכמה הופעות בהאסק!!!!!!

זה עצום!!!!! לאמן הרגש, אתה אברך עדין עם כשרונות ענקיים אתה עוד תיסחוף את כל עולם המוזיקה. למעבד, לפי רמת המוזיקה שכתבת בשיר, זה נראה כאילו שכבר כתבת לכמה הופעות של האסק!!!!!

זייער שיין ב"ה אז ס'איז דא כוחות!! !!!! heel mooi

שומע כבר בפעם המאה, השירה המוזיקה המקצועית ממש מחמם את הלב

הוא שר כל כך מתוק

אפה היתם עד עכשו ? אנטוורפנע

למדתי אתו, מזכיר לי הימים היפים בהתשעה 9 חיפה! כשרון מדהים שהיה תמיר ונעלם במשך שנותיו בישיבה. מי מילל ומי פילל

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו