ח"כ אורי מקלב פנה לשר לשירותי דת: "איך יכול להיות שירות שהממשלה, שהמדינה נותנת, יותר יקר ממחיר של מקוואות פרטיות". השר דוד אזולאי: "אנחנו תלויים באוצר, ואני מאוד מקווה שהאוצר יאשר לנו את ההנחה". צפו

חבר הכנסת אורי מקלב פנה אמש לשר הדתות דוד אזולאי בבקשה להוריד את מחירי המקוואות ברחבי הארץ. בדבריו אמר ח"כ מקלב: "מחירי המקוואות עלו באופן דרמטי במשמרת קודמת, וזו פגיעה ממשית בציבור, במשפחותיהם ובצרכי הדת שלהם, המחירים מאוד מאוד יקרים; המקוואות הפרטיות, לא הממשלתיות, לא הציבוריות, עולות הרבה יותר זול".

מקלב תמה: "איך יכול להיות שירות שהממשלה, שהמדינה נותנת, יותר יקר ממחיר של מקוואות פרטיות?". מקלב פנה לשר לשירותי דת ואמר: "היום כשאתה במשמרת שלך, כשאתה שר, אני שואל מה נעשה, ועדיין לא נעשה, על מה שאפשר לעשות במחירי המקוואות".

השר לשירותי דת השיב כי דבר זה תלוי בפקדי האוצר אשר מסרבים לאפשר את ההנחה, "אנחנו תלויים באוצר, ואני מאוד מקווה שהאוצר יאשר לנו את ההנחה". אמר השר והוסיף: "אני מסכים אתך, לא יעלה על הדעת שאדם שבא עם ילדיו לטבול במקווה פעם בשבוע יצטרך לשלם כל כך הרבה כסף, אין לכך שום הצדקה".

"אני מאוד מקווה שזה יקרה בזמן הקרוב, ויאשרו לנו להוריד מחירים במקוואות. מחירים כל כך גבוהים, במיוחד כשמדובר שבדבר הזה היו מחירים זולים עד שהגענו לתאגידי המים. ברגע שעברנו לתאגידי המים המחירים קפצו בצורה משמעותית בכל המקוואות".