ח"כ יהודה גליק עתר לבג"ץ בטענה כי ראש הממשלה לא יכול היה להטיל את איסור העלייה להר על שרים וח"כים, ועל המשטרה אסור היה ליישם את הוראותיו. "רק שיקולים פוליטיים עומדים בשורש האיסור", נכתב בעתירה

ח"כ יהודה גליק ממפלגת הליכוד, הגיש עתירה נגד ראש מפלגתו, ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות האיסור על עליית שרים וחברי כנסת להר הבית. בעתירה טען גליק לפגיעה בחופש הדת והפולחן, בחופש התנועה ובחסינות חברי הכנסת.

"ראש הממשלה חרג מסמכותו כאשר הוא נתן למשטרת ישראל הוראות אופרטיביות ככלל, ובנוגע להר הבית בפרט, ובכלל זה ההוראה שלו למנוע את עליית חברי הכנסת להר הבית", נכתב בעתירה. "בהקשר זה ראש הממשלה נמצא גם בניגוד עניינים הפוסל לחלוטין את הוראותיו האופרטיביות למשטרה, שהן בלתי חוקיות מיסודן".

בנוסף טוען גליק בעתירה כי "לא שיקולי ביטחון עומדים בשורש האיסור על ח"כים לעלות להר הבית, אלא שיקולים פוליטיים של ראש הממשלה ו'הערכות' בדבר הסיכון לשלום הציבור וביטחון המדינה של הדרג המדיני, קרי: פוליטיקאים… מדובר בניגוד עניינים ברמה הגבוהה ביותר העומד בסתירה מוחלטת לכלל מינהל תקין".

אתמול דווח כי בעוד שלושה חודשים יבטל ראש הממשלה בהדרגה את האיסור על חברי כנסת ושרים לבקר בהר הבית. העתירה של גליק, מבקשת להתיר מיידית את העליה להר, דבר שנאסר כידוע על ידי גדולי ישראל זצוק"ל ושיבלחט"א. העתירה הוגשה נגד ראש הממשלה, השר לביטחון הפנים, יו"ר הכנסת וגורמים נוספים בדרישה לבטל את האיסור באופן מיידי.

גליק אמר הבוקר ל"הארץ" כי אין לו ספק שההחלטה של ראש הממשלה נועדה למנוע את העתירה: "אני אומר דבר מאוד פשוט, אנחנו רוצים לעלות להר הבית וכבר תשעה חודשים שהמשטרה אומרת שאין סיבות ביטחוניות למנוע את זה", אמר. "כל מי שעולה להר רואה שהשקט שב למקום וסיבות פוליטיות ומדיניות לא מצדיקות את המשך האיסור. זה לא הגיוני שכל העולם יכול להגיע לשם ורק חברי כנסת לא יכולים".

גליק אמר את הדברים בדרכו לבית המשפט העליון להגיש את העתירה. "אם הוא יתקשר אליי בדרך ויגיד לי בוא נשב ונמצא פתרון אני אלך ולא אגיש, אני לא רוצה להגיש בג"ץ נגד ראש הממשלה, זה מוזר שחבר כנסת מהמפלגה שלו מגיש נגדו עתירה, אבל זה יותר מוזר שחבר כנסת לא יכול להיכנס להר הבית", הדגיש.

האיסור על עליית פוליטיקאים להר החל בעקבות סיכום משולש בין נתניהו, מלך ירדן עבדאללה השני ושר החוץ האמריקאי דאז, ג'ון קרי. הסיכום נועד להביא להרגעת הרוחות סביב הר הבית בעקבות גל הטרור של 2015. גליק טוען בעתירה כי גורמי הביטחון כבר קבעו שאין סכנה בעליית ח"כים להר הבית וכי השיקולים להמשך האיסור הם שיקולים פוליטיים ולא ביטחוניים.

יודגש, כל גדולי ישראל זצוק"ל ושיבלחט"א אסרו את העליה להר הבית.

//www.jdn.co.il/news/israel/818941