מחשש לירי רקטות על אסדות הגז, החליטו בחיל הים לשנות את העיצוב של ספינות הקרב החדישות שיגיעו בקרוב מגרמניה, על מנת שיכילו כמות כפולה של מערכות כיפות ברזל, ליירוט הטילים של חיזבאללה המכוונות לפגוע באסדות הגז

מספר משגרי מערכת "כיפת ברזל" שיותקנו על ספינות חיל הים מדגם "סער 6" יוכפל, זאת בעקבות חשש גובר כי במהלך העימות הבא, מתקני הגז שמול חופי ישראל יהוו מטרה אסטרטגית של האויב. כך פורסם היום (שלישי) באתר "דיפנס ניוז" העוסק בעניינים ביטחוניים.

קצין בכיר סיפר לאתר כי השינוי הגיע לאור הגדלת כמות טילי הגראד והטילים לטווח רחוק שבידי ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון. "לאור האיום, אנו מוסיפים עוד כיפת ברזל על הסער 6", אמר הקצין על ארבעת הספינות במשקל 1,800 טונות כל אחת, שרכישתן מחברת "טיסנקרופ" כבר נמצאת תחת חוזה.

על פי האתר, הקצין הבכיר סיפר כי ארגון חיזבאללה אוגר רקטות מסוג "גראד" בקוטר 122 מילימטר במחסני הנשק שלו בלבנון, מה שהביא לחשיבה מחדש לגביי מערכות ההגננה על הספינות. כל אחד ממשגרי כיפת ברזל מסוגל לשגר 20 טילי "טמיר" ליירוט רקטות.

בוידאו: יירוט ראשון של כיפת ברזל מספינת טילים בלב ים

לדברי הקצין, כל ספינה תכלול שני משגרי כיפת ברזל, במקום אחת כפי שתוכנן בתחילה. בנוסף יהיו על כל ספינת קרב מערכת "ברק 8" להגנה מפני טילי שיוט ואיומים מתוחכמים יותר, וכן מכ"ם מסוג ELM-2248 המפותח על ידי אלתא מערכות ומכונה "אדיר", שיתמוך במערכות ההגנה.

לצורך כך, לפי הדיווח, חיל הים עובד כבר יותר משנה לשינוי עיצוב אזור המגורים של הצוות בספינות, כדי להכיל את המערכת הנוספת. כמו כן הוא עובד על עיצוב מחדש של בסיס הספינות כדי ליצור מקום למכ"ם, במסגרת התיאום שלו עם אלתא ורפא"ל.

כתוצאה מכך, צוין ב"דיפנס ניוז" כי אספקת הספינות צפויה להידחות מעט. הספינה הראשונה צפויה הייתה להתקבל ללא מערכות הנשק עד סוף 2019 או תחילת 2020, והשאר אמורות להגיע לאחר מכן בהפרשים של שישה חודשים.