הנרטיב החדש של כחלון: "התקפלתי בנושא התאגיד בשביל הישגים בדיור"

בבית שמש התקיים היום טקס חתימת הסכם גג לבניית אלפי יחידות דיור בעיר. שר האוצר, שהשתתף בטקס, התייחס להתנהלותו בנושא התאגיד וקשר אותה למחמה ביוקר הדיור • וגם: כשאייכלר וכחלון שוחחו על אמירת תהילים

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • לאחר כריתת 2 רגלים וכריתת עין בעל היסורים נפטר

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • "מה יותר שורף מכימותרפיה?" אב חולה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

ראש הממשלה, שר האוצר, שר הפנים, שר השיכון, ראש עיריית בית שמש ובכירים נוספים, השתתפו הבוקר בטקס חתימת הסכמי גג לבניית 17,000 יחידות דיור בעיר: מדובר על הסכמים שמימושם עשוי להכפיל את אוכלוסיית בית שמש בעשור הקרוב ואולי לתרום להוזלת מחירי הדירות.

שר האוצר, משה כחלון, שנאם בטקס התייחס למשבר התאגיד ואמר: "עברנו משבר בשבועות האחרונים. אם היינו הולכים לבחירות אף אחד לא היה כאן היום. הזוגות הצעירים היו הולכים לקרוא תהילים. גם הנכים היו צריכים לחכות שנה נוספת להעלאת הקצבאות".

לדבריו, "בבחירות אתה יודע איך אתה נכנס, אבל אתה לא יודע איך אתה יוצא. ‏האחריות שגילינו פה היתה מתבקשת ומחויבת וגם שילמתי עליה מחיר פוליטי. ההסכם שעשינו כדי למנוע בחירות הוא צעד אחראי, ראיתי את הזוגות הצעירים המתגוררים במחסנים והחלטתי לעשות את ההסכם כדי למנוע בחירות. שילמתי עליו מחיר ולצערי לא כולם מוכנים לשלם את המחיר…כמו שאמרתי בעבר, אני מוכן לשלם את המחיר בשביל הזוגות הצעירים. לצערי הרב, לא כולם חושבים ככה."

יצוין כי ח"כ אייכלר הגיב במקום לאמירתו של כחלון על התהילים ואמר: "בזכות התהילים שלהם, קיבלתם שכל ולא התפרקתם…"

//www.jdn.co.il/news/israel/821517

יתכן והדברים של כחלון מלמדים על הנרטיב החדש שאיתו הוא ינסה להדוף את הביקורת על ההתקפלות שלו בסוגיית התאגיד: נכון, התקפלתי – מודה כחלון – אך עשיתי זאת למען המטרה החשובה באמת שהיא הורדת מחירי הדיור.

בנוסף, טוען כחלון, ששרי הממשלה האחרים לא הסכימו להיאבק יחד עמו.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בטקס: "התכנית הזאת עכשיו הולכת להכפיל את בית שמש. זה הישג כביר. אני רואה את העיר הופכת לעיר גדולה במרכז הארץ. היא מתפתחת בקצב מהיר מאוד.

אני ער לבעיות, חברי השרים ערים לבעיות, אבל בשילוב ידיים אפשר לפתור אותן. הארץ הזאת והעיר הזאת הם של כולנו ויש מקום לכולם. אנחנו בכוונה ליצור עתיד נהדר. אני רואה בעיני רוחי את בית שמש מגיעה לחצי מיליון תושבים – וצריך להשקיע יחד".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן