י"א ניסן: מה ביקש האדמו"ר מליובאוויטש מתנת יום הולדת?

במכתב לאחד התורמים הגדולים של חב"ד ביקש הרבי שיתחיל להניח תפילין, ומעשיר אחר שביקש לתרום בניין לחסידות, סירב הרבי לקבל כסף וביקש ממנו לתת את הכסף לחלוקת מצות שמורה ליהודים. צפו בוידאו לקראת י"א ניסן

באחד השנים, לקראת י"א ניסן, שיגר כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל מכתב לדוד צ'ייס, מגדולי התורמים של חב"ד בימים ההם, עם בקשה כי יעניק לו מתנת יום הולדת.

"למרות שאין נהוג לבקש מתנת יום-הולדת, בהסתמך על היחסים המיוחדים שיש לנו, אני עושה זאת וסומך על כך שתקבל זאת ברוח המתאימה. מתנת יום-ההולדת שאני חושב עליה, שאראה זאת ככבוד, וגם בתענוג גדול, שתקדיש רבע שעה מזמנך בכל יום חול למטרה הקדושה של הנחת תפילין, לצד התפילה המתאימה, כמו שמע ישראל וכדומה".

כיצד זה התפתח? צפו בוידאו:

רבה של רוסיה, הגה"ח רבי בערל לאזאר שליט"א, מספר שפעם הגיע יהודי לרבי לפני י"א ניסן ואמר לרבי שהוא רוצה לתת צ'ק פתוח לכל מה שהרבי יגיד, בתור מתנה ליום הולדת של הרבי. הרבי אמר לו, שאם הוא רוצה לתת מתנה, שיתן את הכסף עבור חלוקת מצה שמורה. היהודי נדהם והסביר לרבי שהוא רוצה לעשות משהו גדול! השיב לו הרבי: אני מדבר על דבר גדול! שכל יהודי יקבל מצה שמורה.

'לא', התעקש היהודי, 'אני מדבר על דבר גדול, בניין גדול, מוסד גדול, לבנות משהו ענק, כמתנה ליום הולדת', השיב לו הרבי: בנינים גדולים – יש בוויליאמסבורג, המתנה שאפשר להעניק לי – זה לתת לעוד יהודי מצה שמורה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *