התעשייה האווירית חתמה על עסקאות בהיקף של כ-2 מיליארד דולר בהודו. בראשן העסקה הביטחונית הגדולה בתולדות התעשיות הביטחוניות הישראליות - יותר מ- 1.6 מיליארד דולר למערכת ההגנה האווירית ברק 8. צפו בפעילות המערכת

התעשייה האווירית חתמה על עסקאות בהיקף של כ-2 מיליארד דולר בהודו, ובראשן העסקה הביטחונית הגדולה בתולדות התעשיות הביטחוניות הישראליות – יותר מ- 1.6 מיליארד דולר למערכת ההגנה האווירית "ברק 8" לצבא היבשה של הודו.

במסגרת הסכם הענק, הנחשב כאמור לעסקת הייצוא הביטחוני הגדולה בתולדות המדינה, תספק החברה לצבא היבשה ההודי מערכות הגנה אווירית מתקדמות ממשפחת ברק 8. במסגרת ההסכם יסופקו ללקוח כל מרכיבי המערכת – משגרים, טילים, תקשורת, מערכות שליטה ובקרה ומערכת המכ"ם.

מנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס אמר כי "התעשייה האווירית פועלת מול זרועות הביטחון בהודו ומול התעשיות המקומיות במהלך 25 השנים האחרונות תוך שותפות אסטרטגית אמיתית. הודו היא אחת השותפות המרכזיות של התעשייה האווירית. זוהי הבעת אמון עצומה בין שני הגופים – הממשל ההודי והתעשייה האווירית. עסקאות אלו מהוות ביטוי מושלם ליכולותינו הטכנולוגיות והמשך ישיר לפעילותינו הנרחבת בהודו. הן מביאות לידי ביטוי את שיתוף הפעולה העמוק עם התעשייה המקומית במסגרת מדיניות Make in India".

עוד אמר: "אנו נמשיך לעמוד יחד עם שותפינו בהודו בחזית הטכנולוגיה, תוך העמקת שיתופי הפעולה הקיימים ופיתוח שותפויות חדשות לביטחון אזרחי ישראל והודו. מדובר בתעודת כבוד לכלל התעשייה הישראלית הביטחונית ואנו בתעשייה האווירית גאים להוביל פרויקט דגל זה המבשיל בימים אלו לאחר תהליך פיתוח משותף וארוך".

סמנכ"ל התעשייה האווירית, מנהל חטיבת טילים וחלל, בועז לוי: "יחד עם שותפינו בהודו, אנו נספק מערכת מתוחכמת, חדשנית וייחודית שתיתן את המענה המבצעי המיטבי ביותר לצבא היבשה ההודי. בפיתוח המערכת באה לידי ביטוי חדשנות טכנולוגית, יצירתיות, ראייה עתידית ומסירות אישית ראויה לציון של כל העוסקים בפיתוחה של המערכת בישראל ובהודו".