סוכנות החלל האמריקנית פרסמה תמונות של כדור הארץ בלילה. באחת התמונות נראית ישראל כשהיא מוארת וכך גם אזור הנילוס במצרים, בעוד רוב המדינות האחרות באזור חשוכות. צפו בסרטון

סוכנות החלל האמריקנית פרסמה השבוע תמונות מדהימות של כדור הארץ, שצולמו על-ידי לוויין בשעות הלילה. בתמונות ניתן להבחין באזורים המיושבים – בזכות האורות.

באחת התמונות נראית ישראל כשהיא מוארת ולידה מצרים, המוארת בעיקר באזור הנילוס. ביתר המדינות באזור הנראות בתמונה – פרט לרצועת החוף בלבנון – אין כמעט אורות בשעות הלילה.

771761519990100640360no

בנאס"א אמרו כי הלוויין שמתעד את האורות בכדור הארץ נמצא כ-3,000 ק"מ מעלינו והוא מצלם תמונות מדי יום. בסוכנות החלל האמריקנית אמרו כי בתמונות ניתן להבחין אפילו בספינות, המשייטות ברחבי העולם, שבהן כמובן יש אורות.

וכך נראית אירופה בלילה:

77176160990100980664no

"תודות ללוויין אנחנו יכולים עכשיו לעקוב בעזרת הפרעות בהספקת החשמל אחרי שינויים קצרי-טווח שנעשו, כמו סכסוכים, סופות, רעידות אדמה והאפלה", הסביר מיגל רומן, מנהל הפרויקט בנאס"א. "אנחנו יכולים לעקוב אחרי השינויים המחזוריים שמקורם בפעולות אנושיות חוזרות ונשנות, כמו תאורת חגים והגירה עונתית. אנחנו יכולים לעקוב גם אחרי שינויים הדרגתיים כמו עיור, הגירת חוץ, שינויים כלכליים והתפתחות הרשת החשמלית. העובדה שאנחנו יכולים לעקוב אחרי כל ההיבטים השונים שנמצאים בלב מה שמגדיר עיר – זה פשוט מדהים".