שר האוצר חתם על צו להפחתת המס על מכשירי הסלולר, זאת במסגרת התוכנית הכלכלית שהציג. ההפסד המוערך להכנסות המדינה כתוצאה מהמהלך עומד על כ-450 מיליון שקלים בשנה.

שר האוצר משה כחלון מזדרז ליישם את התוכנית הכלכלית עליה הודיע אתמול (שלישי). כחלון מודע ככל הנראה לחשש בקרב יבואניות מכשירי הסלולר מהצורך להמתין חודשים ארוכים עד להפחתת המס על מכשירי הסלולר, ולכן, הערב (רביעי) חתם על הצו שמפחית את המס.

תכניתו של כחלון כוללת הפחתת המכסים על מכשירי הסלולר מ-15% ל-0% לאחר יישום התוכנית וזהו הצעד הראשון שהוא בוחר לבצע. מדובר בצעד ששר האוצר יכול לבצע עם פחות אילוצים פוליטיים, ובמיוחד כזה שדווקא מעודד את הגברת התחרות בקרב משווקי מכשירי הסלולר, ויוביל להוזלה מהירה יותר שתורגש על ידי הציבור.

כמו כן, כוללת התוכנית הפחתת המס על הנעליים מ-12% כיום ל-0% ועל בגדי תינוקות, מוצרים שהגדרתם המדויקת עוד צפויה לדיון מפורט בעתיד, מ-6% ל-0%.

כזכור ביום שלישי הודיע משרד האוצר במפתיע על כינוס מסיבת עיתונאים בתוך זמן קצר שבה חשף השר כחלון את תכניתו "נטו למשפחה". התוכנית הסעירה את המערכת הכלכלית והפוליטית והיא כוללת סדרה של הפחתות מיסים שמתמקדות בפלחי אוכלוסייה שונים, ולא בקיצוצי מיסים נרחבים.

//www.jdn.co.il/breakingnews/825894

במעמד הצגת התוכנית אמר השר כחלון: "באמצעות הפחתת המכסים על ביגוד, הנעלה ומכשירי סלולר בעלות של מאות מיליוני שקלים ותוספת נקודות הזיכוי להורים, נגדיל את ההכנסה הפנויה של המשפחות העובדות באלפי שקלים בשנה ונחזק את מעמד הביניים – עמוד השדרה של החברה הישראלית. תוכנית סבסוד הצהרונים תאפשר לנשים העובדות להישאר במעגל העבודה. בנוסף, הגדלת מענק העבודה יאפשר למשפחות רבות להצטרף למעמד הביניים ולהוציא משפחות של הורים עובדים ממעגל העוני".