את ההוראה החריפה השמיע נשיא מועצת חכמי התורה, חכם שלום כהן שליט"א, בכינוס בתל אביב. בכינוס השתתף גם סגר״ע תל אביב מטעם ש"ס שהודיע מוקדם יותר על התפטרותו בעקבות חילולי השבת • צפו

הקרב על השבת: נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, חכם שלום כהן, הורה הערב באופן חד משמעי לנציגי התנועה להלחם בכל מחיר נגד פתיחת המרכולים בתל אביב בשבתות. בכינוס מיוחד שהתקיים הערב (שני) אמר נשיא המועצת: "״יש לנו היום את הבג"צ שעושה לנו את כל הצרות של חילולי השבת….ברוך ה׳ שקם לנו נציגנו הרב אריה דרעי שנלחם בכל אונו בכל העניינים וגם בנושא הזה״.

בכינוס השתתף גם סגן ראש העיר מטעם ש"ס, נתן אלנתן, שהודיע מוקדם יותר על התפטרותו. "ברוך השם הנציגים שלנו פרשו מהקואליציה…צריך להלחם בכל מהבג״צ הזה עושה, ואם לא – יפרשו אפילו מהממשלה", הוסיף חכם שלום. צפו בדברים

כזכור, שני נציגי שס ויהדות התורה, נתן אלנתן ונפתלי לוברט, הודיעו הערב לראש עיריית ת"א-יפו רון חולדאי על פרישתם המיידית מהקואליציה העירונית, לאור החלטת בג"צ לאפשר פתיחת מרכולים בימי שבת, פסיקה שניתנה בעקבות עתירת עיריית תל אביב וראש העיריה חולדאי.

ההחלטה על פרישתם מהקואליציה העירונית התקבלה בהוראת גדולי ישראל שליט"א, שנמסרה לשר הפנים אריה דרעי (שס) ושר הבריאות יעקב ליצמן (אגודת ישראל), כאות מחאה ציבורי נגד חילול השבת בעיר תל אביב עליו החליטו שופטות בגצ בשבוע שעבר.

בהודעת הפרישה נימקו נציגי המפלגות החרדיות כי לא יוכלו לקחת חלק בקואליציה שפועלת ביוזמתה להגברת חילולי השבת תוך שינוי לרעה בסטטוס קוו ופגיעה קשה בצביון היהודי ומסורת ישראל.

"שבת קודש הוא יום המנוחה הלאומי. פגיעה בשבת מהווה הפרה ערכית חמורה שאנו לא יכולים להשלים עימה ולא נוכל להמשיך להיות בקואליציה בה העירייה פועלת מיוזמתה להגברת חילולי השבת תוך פגיעה ברורה באלפי העובדים שנדרשים לוותר על שהות עם המשפחה שלהם כדי לעבוד ביום המנוחה" נאמר בהודעת הנציגים.