למרות היותו שרוי בשבעת ימי האבל בעקבות פטירת אמו ע"ה, שוחח הבוקר השר אריה דרעי עם השר יעקב ליצמן וח"כ משה גפני, ותיאם מולם על התנגדות חרדית לחוק השבת של ח"כ מיקי זוהר, שיאפשר הרחבת חילולי השבת בחסות החוק

יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, היושב שבעה על אמו אסתר, שוחח הבוקר (ראשון) עם ראשי המפלגות החרדיות, השר יעקב ליצמן וח"כ משה גפני. דרעי סיכם עם השניים כי המפלגות החרדיות תתנגדנה בתוקף בממשלה ל"חוק השבת" שמקדם ח"כ מיקי זוהר מהליכוד.

בהמשך היום, כאשר הגיע שר הבריאות יעקב ליצמן לניחום אבלים, אמר דרעי כי "לא רק שאנחנו מתנגדים לחוק השבת שעולה היום אלא גם נשים וטו בעניין שזה לא יעבור". צפו בתיעוד וידאו:

במרכז ליב"ה העוסק בסוגיות דת ומדינה הביעו גם כן הבוקר (ראשון) התנגדות ל"חוק השבת". לטענתם, עיון בהצעת החוק מגלה שהחוק פורץ את המצב הקיים בארץ ומבטל את כל חוקי העזר העירוניים הנהוגים עד היום ובעצם מבטל את השבת הציבורית במדינת ישראל. זאת, מאחר שהצעת החוק, שתעלה היום לדיון בוועדת השרים לחקיקה, מבקשת להתיר פתיחת בתי עסק, תחבורה ציבורית ועוד.

במרכז ליב"ה אומרים, "בלי קשר להתנהגות הפרטית של כל אחד ואחד, עם ישראל רוצה שבמדינת ישראל תישמר השבת במרחב הציבורי. השבת היא אבן יסוד באופיה היהודי של המדינה. במשך עשרות שנים השכלנו יחד חילונים ודתיים ליצור הסכמות לאומיות על קווי יסוד ולחיות יחד חיים משותפים של כבוד הדדי למסורת ישראל. עצוב שיש חברי כנסת שמנסים לקדם כפייה חילונית בחקיקה ולהפר את האיזונים המיוחדים בחברה הישראלית".

על פי החוק המוצע, פעילות תעשייה ומסחר תיאסר, למעט זאת המותרת כבר כיום בחוק שעות עבודה ומנוחה. על פי החוק כיום אין לאסור על פתיחתם בשבת של מוסדות תרבות, בילוי ופנאי לרווחת הציבור. על פי החוק המוצע, מוסד תרבות ייאפשר לשלם עבור הפעילות בו בטרם כניסת השבת.

לרשויות מקומיות יותר לאפשר פעילות של מרכולים ובתי מרקחת באופן מצומצם בתחומן. בנוסף, תותר פעילותם של אזורי תעשייה ומסחר בשבתות רק משעות אחר הצהריים. במקביל, תותר פתיחת משתלות, חנויות אומנות, חנויות נוחות, מסעדות ובתי קפה. כמו כן, רשות מקומית תוכל לבחור להפעיל בשבת הסעות ציבוריות בתחומיה בכלי רכב קטנים מאוטובוסים רגילים ותוכל להפעיל בליל שבת קווי תחבורה למוקדי בילוי.