שב"ס מפרסם הערב תיעוד מביך של מרואן ברגותי, מנהיג שביתת הרעב של האסירים הפלסטינים, כשהוא אוכל בסתר בתאו ומנסה להעלים ראיות • ארדן עוקץ: "כפי שניצל את בני עמו להוצאת פיגועים כך הוא עושה בשביתת הרעב - לא עומד במה שהוא דורש מאחרים"

מרואן ברגותי, בכיר פת"ח שמוביל את שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים בבתי הכלא, תועד כשהוא אוכל בתאו- ומנסה להעלים את הראיות.

בסרטון שהופץ על ידי שירות בתי הסוהר נראה ברגותי כשהוא אוכל עוגיות בבית הכלא "קישון", כשלטענת השב"ס הדבר קרה ביום חמישי ה-27 באפריל. בתיעוד נוסף, שלטענת שב"ס צולם ביום שישי האחרון, הוא נראה אוכל את חטיף השוקולד "טורטית" בתא השירותים שלו ולאחר מכן מאכל נוסף. מיד אחר כך שטף ברגותי את ידיו בניסיון להעלים ראיות.

בוידאו: התיעוד שהפיץ שב"ס

על רקע חשיפת הצילומים, השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, כינס הערב (א') מסיבת עיתונאים מיוחדת בנציבות שב"ס. "כפי שברגותי ניצל את בני עמו להוצאת פיגועים, כך הוא עושה בשביתת הרעב. הוא מנצל את האסירים, אבל בנכונות שלו להקריב בעצמו הוא לא עומד במה שהוא דורש מאחרים", אמר ארדן בתדרוך לעיתונאים.

השר לביטחון פנים הוסיף: "כפי שבשב"ס אמרו מהתחלה, השביתה הזו היא פוליטית ולא על תנאי האסירים. היא נוגעת אך ורק על מעמדו של ברגותי בתוך הכלא ומחוצה לו לקראת היום שאחרי אבו מאזן. אותו רוצח, ברגותי, מקבל לצערי סיוע מכלי תקשורת בעולם. הוא מתחזה למנדלה ומציג עצמו כמי שדואג לתנאי האסירים.

"יש לנו שני קווים מנחים מול השביתה הזו: אנחנו לא מנהלים משא ומתן עם מחבלים, והקו השני הוא להכיל את השביתה כמה שניתן בתוך שב"ס, למרות ששב"ס מוגבל ביכולת לתת מענה רפואי לעומת בתי חולים אזרחיים". בשל כך נפתחו בשב"ס שלושה מרכזים רפואיים כדי להכיל את השביתה בתוך בתי הסוהר.

ראש אגף האסיר, גונדר אשר וקנין, הוסיף כי השביתה החלה עם 1,314 אסירים, וכעת שובתים 894 אסירים. בשב"ס ישנם בסך הכול 6,200 אסירים ביטחוניים. "השביתה לא סוחבת את אסירי הפתח", אמר גונדר וקנין. "פחות משליש מאסירי פתח הצטרפו לשביתה. מספר קטן של אסירי חמאס הצטרפו. מספר האסירים השובתים הולך ויורד".

//www.jdn.co.il/breakingnews/831529