התעשייה האווירית השלימה ניסוי בטיל קרקע-קרקע ארוך טווח, הניתן לשיגור מפלטפורמות ימיות ויבשתיות כאחד. הניסוי המוצלח כלל שיגור של טיל LORA ארוך טווח אל עבר נקודת פגיעה מתוכננת מראש בלב ים. צפו

התעשייה האווירית ביצעה לאחרונה ניסוי ירי מוצלח במערכת הנשק "לורה", שכלל שיגור טיל ארוך טווח לנקודה מתוכננת בלב ים. מדובר במערכת ימית ויבשתית, הכוללת טיל קרקע-קרקע ארוך טווח, שפותחה על ידי מפעל מל"מ של התעשייה האווירית. הניסוי המבצעי השלים כמה עסקאות הקשורות בה.

המערכת נותנת מענה לתקיפה בטווח של עד 400 קילומטרים ומסוגלת להגיע לדיוק מרבי של כעשרה מטרים. משקלו של טיל ה"לורה" הוא כ-1,600 קילוגרמים. "לורה" מאפשרת מענה לצרכים מבצעיים ופגיעה במטרות אסטרטגיות בעומק שטח האויב. כמו כן, היא ניתנת לשיגור מפלטפורמות ימיות ויבשתיות כאחד.

הטיל מונחה GPS ונחשב לחימוש מדויק ומהיר תגובה, שיכול להיות מופעל תוך דקות ספורות. ראש הקרב המתקדם של הטיל יכול לספק פגיעה מדויקת מאוד בכל יעד שמיקומו ידוע ונמצא בטווח הטיל. המערכת עצמה מאוחסנת בזביל אטום, ובעלת חייך מדף של שבע שנים ללא תחזוקה.

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית, אמר כי "ניסוי זה הדגים והוכיח את יכולותיה המתקדמות של מערכת הנשק LORA, פרי פיתוחה של התעשייה האווירית. המערכת מהווה מוצר משלים למגוון מערכות הטילאות המפותחות על ידי התעשייה האווירית ונותנת מענה מיטבי לצרכי הלקוחות".

בועז לוי, סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת טילים וחלל, אמר כי "ניסוי זה הינו אחד המורכבים שביצענו בשנים האחרונות ומהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחום הטילאות, פרי פיתוחה של התעשייה האווירית. ניסוי זה בוצע במתאר מבצעי מלא ובו נבדקו יכולות התמרון, התקיפה ודיוקי המערכת. תוצאות הניסוי המרשימות מעידות על בשלות המערכת ועל יכולותיה המתקדמות. אני מודה לחיל הים, חיל האוויר, מפא"ת, סיב"ט ומשרד הביטחון על שיתוף פעולה יוצא דופן שבא לידי ביטוי בהישגים המרשימים של המערכת בניסוי זה".