"אבותינו ואמותינו קבורים בחברון; נשמור על מערת המכפלה ועל האמת"

צפו: ראש הממשלה בתגובה נוקבת להחלטת אונסק"ו: "האתר בסכנה? במזרח התיכון מפוצצים בתי כנסת, כנסיות ומסגדים. רק היכן שישראל נמצאת המקומות הללו מוגנים" • בנט לאונסק"ו: "לא אחדש את שיתוף הפעולה איתכם"

"עוד החלטה הזויה של אונסק״ו. הפעם הם קבעו שמערת המכפלה בחברון זה אתר פלסטיני, משמע לא יהודי, ושהאתר בסכנה. לא אתר יהודי?! מי קבור שם – אברהם, יצחק ויעקב; שרה, רבקה ולאה. האבות והאימהות שלנו!": כך הגיב בצהרים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להחלטה המופרכת והאבסורדית של אונסק"ו בענין הקשר הפלסטיני למערת המכפלה.

נתניהו הוסיף: "האתר בסכנה? הרי רק במקומות שבהם ישראל נמצאת, כמו חברון, מובטח חופש דת לכולם. במזרח התיכון מפוצצים את המסגדים, הכנסיות, בתי הכנסת, בכל שאר המקומות – במקומות בהם ישראל לא נמצאת".

"אז אנחנו נמשיך לשמור על מערת המכפלה, על חופש דת לכולם, ונמשיך לשמור גם על האמת", סיים נתניהו את דבריו בענין.

ואילו שר החינוך, נפתלי בנט, המכהן מתוקף תפקידו כיו"ר הועד הישראלי לאונסק"ו, הודיע לארגון כי שיתוף הפעולה איתו לא יחודש.

"כיו״ר הועד הישראלי לאונסק״ו אני מודיע: לא נחדש את שיתוף הפעולה עם הארגון עד שיחדל להיות כלי פוליטי אנטי-ישראלי. כשישוב להיות מקצועי, נחדש", דברי בנט בהודעה שפרסם.

//www.jdn.co.il/breakingnews/858426

כזכור, מוקדם יותר היום החליטה ועדת המורשת, החינוך, התרבות והמדע, של האו"ם (אונסק"ו) כי האתרים ההיסטוריים בחברון – לרבות מערת המכפלה וקברי האבות הקדושים שבה – הם "אתרי מורשת פלסטיניים".

הפלסטינים הם שהגישו את הצעת ההחלטה, והיא התקבלה ברוב קולות ע"י חברי הועדה שהתכנסה בפולין.

3 תגובות

רק עכשיו אני מבין את הטריק האדיר של נתניהו:
הוא כל הזמן מדבר על זה "שאברהם" קנה את מערת המכפלה, וחוזר על זה שוב ושוב שאברהם קבר שם את שרה.
ממבט ראשון זה עלול להיראות מהלך לא מושכל, שהרי גם המוסלמים טענים שהם נכדים של אברהם אבינו דרך ישמעאל, אז למה היהודים חשובים יותר מהם? הרי גם הם יורשים של אברהם? וגם אם תגיד שאח"כ קברו שם את יצחק – זה עדיין לא ראיה מבחינתם, כי מי אמר שזה היה בהסכמת ישמעאל.
אבל זה מהלך הכי גאוני שיש, ולמה? כי הפלסטינים טענים שהם יושבים כאן בארץ כבר "אלפי שנים" והם צאצאי העם "הכנעני" הקדום, כלומר הם לא מתכחשים שהיהודים כבשו את ארץ ישראל מיד הכנענים בימי יהושע, אבל הם טענים שהם קדמו ליהודים, כי הם עצמם הכנענים האלה…
אבל כשנתניהו מצמיד אותם לקיר, ואומר להם: תודו, או שאתם נכדים של ישמעאל, או של כנען – זה מבלבל להם את כל הטענות הדימיוניות שלהם.
אין לי מידה אחרת: מהלך אדיר!!

מהלך שאפילו ביבי לא חשב על כך
פשוט אבר ם קנה את מעורת המכפלה לא יצחק

אחלה ביבי שבעולם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *