הגיל הממוצע של הבחורים המבוגרים המחפשים עדיין את זיווגם, מטפס כל הזמן כלפי מעלה. במהלך וועידת "הגפן" לשדכנים, עלה הבה"ח ישראל ליזרוביץ, בן 36, שהצליח לרגש את הנוכחים בנאום אמיץ, בו חשף את הרגעים האישיים שלו ושל חבריו

תופעה כאובה, שממעטים לעסוק בה, היא תופעת הבחורים המתבגרים. הגיל הממוצע של האלטער'ר בוחרים מטפס כלפי מעלה, וגם האחוזים שלהם בחברה הולכים וגדלים. מכיוון ועל פי נתוני הלמ"ס, במגזר היהודי יש יותר נשים מגברים, ניתן רק לשער כי גם בציבור החרדי, יש יותר מצפות לישועה ממצפים לה.

בשבוע האחרון, ערך ארגון הגפן, בראשות הגאון הרב חיים שמרלר שליט"א, את הוועידה השלישית לשדכנים בהשתתפות כ600 שדכנים ושדכניות, העוסקים במלאכת הקודש, ופועלים על מנת לקרוע את הים ולהקים עוד בית נאמן בישראל. ללא ספק, הרגע המרגש ביותר של הוועידה, הייתה כאשר בחור מבוגר עלה לשאת דברים היוצאים מן הלב.

הבחור ישראל ליזרוביץ, בן 36, החליט לחשוף את עצמו לעין כל, על מנת לעלות את המודעות לתופעה כאובה זו, ואולי להצליח לגרום לשדכנים והשדכניות להשקיע מעט יותר מאמץ למען אלו ששערותיהם כבר מתחילים להלבין, ועדיין לא זכו למצוא את העזר כנגדו, או כנגדה. צפו בנאומו המלא:

"בני גילי התחתנו לפני 16 שנה. בעוד שנתיים, כבר יחפשו שידוכים עבור הילדים שלהם. אני מבקש ממכם: את השנתיים שנותרו עד אז, תנו לי בבקשה. כשחברי לשיעור בישיבה יחתנו ילדים, אני אתחתן בעז"ה", פנה שרוליק אל מאות השדכנים. "לא, אל תפסיקו להתעסק בשידוכים של הצעירים. אני לא רוצה להפוך אתכם, השדכנים, לסוחרי גרוטאות…", אמר בכאב.

"האם שייך לבקש ממכם שתקדישו רק חצי שעה ביום למעוכבי שידוך רגילים, בגילאי 26, 27? להקדיש רק 10 דקות ביום למעוכבים וותיקים כמוני, בגילאי 35 ומעלה? אם אתם מרגישים שאין לנו סיכוי, אז "תשרפו" בשבילנו את עשרת הדקות היומיות שלכם". שרוליק סיפר בכאב: "בכל בוקר, אני פותח את העיתון ובודק בצד ימין, מי הם המאושרים שמישהו חשב עליהם, עבד בשבילם, והביא אותם לשלב הגמר, בשעה טובה ומוצלחת. אנא: תקדישו דקה ביום, בשביל כאב העיתון היומי שלי".

שרוליק סיפר בכאב על שיחת אברכים צעירים על החלאק'ה לבנם. כאשר שמו לב כי הוא יושב בקרבת מקום, השתיק אחד מהם את חביריו באומרו: יש כאן בחור מבוגר. זה לא נושא לשיחה. "זה שאני בחור זה לא נושא. אסור לזה להיות נושא. אסור לתת לזה להמשיך!" קרא בכאב. שרוליק המשיך וסיפר על הכאב שלו ושל חביריו הנתקלים מידי בשמחות משפחתיות, בחוסר נעימות.

הוא פנה בקריאה נרגשת אל השדכנים: "אם הבחורים הצעירים מביאים לכם את הפרנסה – אנחנו נביא לכם את הברכה. איתנו יהיה לכם קל יותר. אנחנו נתפשר, אנחנו נתגמש, נקל עליכם את עשרת הדקות שתקדישו לנו. אם הבחורים הצעירים מביאים אותכם לחיי העולם הזה – אנחנו נביא אותכם לחיי העולם הבא. אבידתו של מי קודמת? של מי שמביאו לחיי העולם הבא. תמצאו לנו את האבידה".

קשה עד מאוד לתמלל את כל דבריו הכואבים ולנסות להעביר את הזעקה שנשמעת מקולו. מאות השדכנים שהיו במקום, ציינו כי ללא ספק מדובר ברגע מכונן, לאחריו יוסיפו במאמציהם למצוא את הזיווג הנכון למעוכבי השידוך. הרב חיים שמרלר, שהתרגש עד דמעות לשמע דבריו, כיבד אותו בברכת המזון בסיום הוועידה.

אם מצאתם את האבדה, או שאתם רוצים לשמוע פרטים נוספים על המחפש, ניתן לפנות לגיסו איצ'ה מאיר דזאלובסקי במספרים הבאים: 0583-222-444 | 0583-222-666