גבאי אולי יחליש את 'יש עתיד', אך הוא יותר גרוע ליהדות מלפיד

במפלגות החרדיות יש המברכים על ניצחונו של אבי גבאי, שכן הוא עשוי לפגוע ב'יש עתיד', אך השמחה מוקדמת מידי. הוא כבר קרא להכיר בגיורים של רפורמים, התחייב להפעיל תחבורה ציבורית בשבת והצהיר כי יחזיר את מתווה הכותל אם ייבחר

הניצחון של אבי גבאי אתמול, נחשב להיסטורי במונחי מפלגת העבודה. האיש, שעד כה מעולם לא נבחר לתפקיד כלשהו, ניצח את עמיר פרץ והמנגנון המשומן שלו, את יו"ר ההסתדרות, את יו"ר המפלגה היוצא ואת מרבית חברי הכנסת שתמכו דווקא במתמודד מולו. בפער לא גדול, הוא הביס את כולם.

אבי גבאי, לא הביא איתו כמעט קבלות, מלבד תפקיד ניהולי בחברת בזק. מתפקדי מפלגת העבודה, שיצאו אתמול מהבית, בפעם השנייה תוך שבוע למרות החום הכבד, עשו זאת על מנת להביא מישהו חדש לראשות מפלגתם. מישהו שינער את התדמית המאובקת מהמותג מפלגת העבודה וינסה לשווק אותה מחדש.

במפלגות החרדיות, היו שבירכו על בחירתו של אבי גבאי, שכן בתדמיתו החדשה והנקייה, הוא עלול לגנוב מצביעים ממפלגת יש עתיד. יאיר לפיד מבין זאת ואתמול אף פרסם סרטון ברכה בו הוא אומר כי בדיוק הוא שאל את עצמו כמה זמן הוא יהיה החדש בפוליטיקה, ועכשיו אבי גבאי הגיע.

יאיר לפיד אומנם יתאמץ יותר מעכשיו, אבל עדיין הוא מנוסה יותר, חד יותר ומקצוען יותר מאבי גבאי. מפלגת העבודה בראשות גבאי אולי תצליח לשאוב כמה מנדטים ממפלגת יש עתיד, אך לא ברור מדוע במפלגות החרדיות יש המאושרים מכך. בנושאי דת ומדינה, אבי גבאי אינו טוב יותר מיאיר לפיד, ואולי אפילו גרוע יותר.

הבוקר אמר אבי גבאי: "אני שמח שהצלחנו להביא תקווה חדשה לישראל. אני מקבל הודעות מאנשים מכל המחנות – גם חרדים ואנשים שהצביעו ליכוד, רואים תקווה חדשה לישראל". מה בדיוק שימח את אותם חרדים? בואו נבדוק את עמדותיו, רגע לפני שנביע עמדה כלפיו. מתברר כי האיש תומך נלהב של התנועה הרפורמית ויעשה הכל על מנת לעקור את הסטטוס קוו.

שימו לב לקטע הבא מתוך אתר ווינט: כשנשאל לגבי "מתווה הכותל" להקצאת רחבה רשמית לתפילה משותפת, גבאי הזכיר ש"כשר הצבעתי בעד המתווה. כשאבחר לראשות הממשלה, מיד איישם את מתווה הכותל כפי שהוצע. אין סתירה בין הדת היהודית, שחשובה לי, לבין עמידה ביחד עם אשתך ליד הכותל. אין סיבה לאסור ואין סיבה לאפשר לפרשנות דתית מחמירה להשתלט על חיינו. הם סתם מחמירים".

באשר לגיור, גבאי מבקש "לאפשר לרבני ערים לגייר ולהכיר בגיורים של קונסרבטיבים וגם של רפורמים. אם מישהו מזדהה עם העם היהודי ורוצה להצטרף אליו, למה לא?". אתה מודע לכך שבאמירה הזאת אין סיכוי לברית עם החרדים?, נשאל אבי גבאי.

"גם החרדים צריכים להבין שחלק מהעוצמה הביטחונית שלנו נובעת מהתמיכה של יהדות ארה"ב, ואסור לתת להם גט כריתות. החרדים ילכו איתנו אם לא תהיה להם ברירת קואליציה אחרת, כך שאני לא מודאג. וגם כדאי שיידעו מראש שבכל מו"מ עתידי לא אוותר על תחבורה ציבורית בשבת. זו עוולה ציבורית שחייבים לתקן".

עוד לפני שניצח, ענה גבאי במענה לשאלות גולשים באתר הארץ. בנוגע להפעלת תחבורה ציבורית תוך חילול קדושת השבת ענה אבי גבאי: אי הפעלת תחבורה ציבורית בשבת היא עוול חברתי חמור. אני תומך בהפעלת תחבורה ציבורית מצומצמת בשבת שתקבע על פי הרשות המקומית על פי צרכי ואופי האוכלוסייה, תוך הבטחה שזכויות העובדים ישמרו באופן מלא.

בנושא הקריטי ביותר להמשך שמירת זהותה היהודית של מדינת ישראל, הנישואים והגירושים, הודיע גבאי כי יתמוך בנישואים אזרחיים. "אני מאמין שחובתה של מדינה דמוקרטית מודרנית להעניק לאזרחיה את הזכות להינשא ולהתגרש בדרך בה יבחרו לעשות כן, ואפעל לאפשר זאת באופן מוחלט".

אולי עדיף שהמצביעים יישארו ביש עתיד? האם יש מי הסובר כי החרדים יכולים לכרות ברית פוליטית עם השמאל כאשר אדם עם עמדות כה הרסניות, כמו אבי גבאי עומד בראשות מפלגת העבודה?

16 תגובות

סכנת נפשות לעם היהודי, אוי לדור שאיש כזה יוביל את מדינת ישראל

הבעיה היא שהליטאים מבחינה מדינית מעדיפים את השמאל מאשר את הימין, והם עלולים לתת לו הזדמנות.

לדניאל-הוא לא יוביל שום דבר, המפלגה הזאת כבר מזמן עברה את הטעם הטוב, מקסימום הוא יהיה ראש מפלגה, עד שעריפת הראשים תגיע גם אליו, והוא ימסור את ראשות המפלגה העלובה למתמודד הבא

התמונה שלו מזכירה לי את קים ג'ונג און המטורף מצפון קוריאה.

דיבורים לחוד ומעשים לחוד

הוא לא יוביל את המדינה ,הוא יפול הרבה יותר מהר ממה שהוא עלה

לב מלכים ושרים, [ובודאי נמלים ומקקים] ביד ה'

לבוריס קגן, האם יש איזשהו ספק שקיום התורה אצל הליטאים, כמו אצל החסידים, היא מעל הכל? ששיקולי ימין שמאל נמצאים הרחק ובמקום הרבה פחות חשוב מאשר יסודות היהדות?

לא להתרגש אף אחד לא ינצח עד שנתניהו לא יעזוב את זה בעצמו וחוץ מזה מלנצח במפלגה דפוקה לא מגיעם להיות ראש ממשלה

נתניה שחרר מחבלים יותר מיכול השמאל 1793 מחבלים שחרר דם בידים פנאה את חברון הסכם וי חתם בשנת 1993 קיצבות ילדים עוני גדל בשמרון לא בונים ושקרן

בושה למפלגה שבחרה כלומניק לעמוד בראשה
מכל זווית אפשרית
אין לו חזון ואין לו בשורה

אתר של גזענים בגלל שגבאי מזרחי ולפיד אשכנזי

שטויווווווווווותתתתתתתת ממתי מעניין אותכם מי יהיה מה במדינה הזאת???
מתי היה פה משהו שהיה אפשר לסמוך עליו???

אפקט טראמפ, אנשים היום אוהבים את השונה, המוזר, הלא קונבוצינאלי, בדרך הטבע כפי שנראה מהעולם הוא עוד יגיע רחוק, על כן יש להתפלל ולא להיות שאנן…
עד אז המשיח בוודאי יגיע הרבה מוקדם יותר

מי שמדבר על גזענים שיכבד עצמו עם כותרת מכובדת יותר..
ולדידן זה כולו רווח שיתבוססו לעצמם עם הסקרים ה'מחמיאים' שלהם לבד עד שהם לא יהיו רלוונטים וכמו תמיד השמאל הצידה!!!

כוכב חדש שיתנדף תוך כמה שנים כמו קודמיו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *