מה רבו מעשיך ה': החללית "אופקים חדשים" צילמה את הכוכב המרוחק ובנאס"א עיבדו את התמונות וכעת פרסמה אותן. בתמונות אפשר לראות את הטופוגרפיה הסלעית הייחודית שלו ובמבנה הירח המרכזי שלו כארון

סוכנות החלל הבינלאומית (נאס"א) פרסמה תמונות חדשות של כוכב הלכת הקטן והמרוחק פלוטו. מדובר בפעם הראשונה שעין אנושית יכולה לצפות בכוכב, במבנה הסלעי שלו ובירח המרכזי שלו, כארון.

לפני שנתיים בדיוק, רכב החלל "New Horizons" של נאס"א שלח אל כדור הארץ את תמונות התקריב הראשונות של כוכב הלכת הננסי פלוטו ושלל ירחיו. היו אלה תמונות מדהימות שעוררו את התהייה איך תיראה טיסה מעל האזורים ההרריים והמושלגים של העולם המרוחק הזה שנקרא פלוטו.

הוידאו שפורסם, הוא עיבוד של סדרת צילומים ששגרה החללית "אופקים חדשים", ששוגרה על ידי הסוכנות ומתקדמת כל הזמן אל הכוכב המרוחק. החללית מצויה כיום במרחק של 3.5 מיליארד קילומטרים מכדור הארץ, כשהיא ממשיכה מעבר לכוכב פלוטו אל החלקים החיצוניים של מערכת השמש.

במשך השנים, בעת שהחללית חלפה על פני פלוטו והירחים שלו, היא צלמה תמונות מדהימות וחסרות תקדים של הכוכב, שאפשרו לאנושות בפעם הראשונה לצפות בטופוגרפיה המיוחדת שלו. הסרטונים הללו מציעים פרספקטיבה חדשה לגמרי על הכוכב ועל הירחים שלו, ובזווית מיוחדת – גבוהה יותר ממיקומו של רכב החלל עצמו. ה"טיסה" מעל פלוטו מתחילה עם מבט על אזור מוגבה עד למישור הקרח הדרום-מערבי והמרחבים המשתרעים לפניו.

כעת נאס"א שחררה את הסרטון של צילומי החללית, שעברו גם עיבודים טכנולוגיים בכדור הארץ. התצלומים האלו וכן מפות של פלוטו ושל הירח המרכזי שלו כארון יאפשרו לחוקרים וגם לבני אדם אחרים לצפות בכוכב וכן לחקור אותו. בווידאו רואים בהתחלה מרחבי קרח ענקיים של חנקן, ומשם הוא עובר למכתש גדול ולהר ענק.