הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א התייחס בפתח השיעור השבועי לפיגוע המזעזע שאירע בליל שבת ביישוב חלמיש, ופסק כי במקרה כזה, אסור למחבל לצאת חי. "חבל שלא הרגו את המחבל הזה. היו צריכים להרוג אותו", אמר בכאב

את שיעורו השבועי, הנמסר מידי שבוע במוצאי השבת, פתח הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א בהתייחסות לפיגוע המזעזע שאירע בליל שבת, כאשר מחבל חדר לבית משפחה בחלמיש, ורצח אב ושניים מילדיו.

המחבל נוטרל על ידי חייל צה"ל, ולדברי הגר"י יוסף, המחבל לא היה צריך לצאת בחיים מאירוע כזה. "חבל שלא הרגו את המחבל הזה. היו צריכים להרוג אותו" – פסק מרן הראשון לציון. "צריך להרוג אותו, לא רק לפצוע אותו".

"כל ערבי, מחבל, שבא להרוג – אסור שיחזור חי. אם יודעים שהוא בא לפגוע בעם היהודי – צריך להרוג אותו, לא רק לפצוע אותו, צריך להרוג אותו", הוסיף הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א.

את דברי התורה בשיעור, הקדיש מרן הגר"י יוסף לזכר שלושת הנרצחים ולרפואת הפצועה בינוני שמתאוששת מהפיגוע.

הרב הראשי הזכיר בדרשתו גם את שני השוטרים שנרצחו בפיגוע בהר הבית בשבוע שעבר, ואגב כך את ברית הדמים בין היהודים לדרוזים בישראל. הוא סיפר כי לאחר הטבח בבית הכנסת בהר נוף בירושלים ב-2014 ערך ביקור תנחומים אצל משפחתו של אחד השוטרים שנרצחו בפיגוע – אף הוא בן העדה.

אין זו הפעם הראשונה שהרב יצחק יוסף קורא להרוג מחבלים. לפני שנה וחצי אמר בשיעורו השבועי כי "מחבל שמגיע עם סכין – יש מצווה להרגו". הוא הדגיש אז: "אין מה לפחד – לא מהרמטכ"ל או מבג"ץ". דברים אלה כוונו להתבטאות של הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, שאמר מעט לפני כן במפגש עם תלמידי תיכון כי הוא "לא רוצה שחייל ירוקן מחסנית על נערה עם מספריים".