אלפי יהודים עלו היום, תשעה באב להר הבית, ולדברי הגר"י יוסף, "חובה לשוב ולהזכיר, העליה להר הבית אסורה על פי ההלכה" • מלבד האיסור ההלכתי, הם אף מעוררים את זעמם של המוסלמים שטענו היום כי "שלטונות הכיבוש מעוניינים בהסלמה"

בוידאו: מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל על האיסור לעלות אל הר הבית

איסור הלכתי חמור: הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א התייחס היום ליהודים שעלו במהלך צום תשעה באב להר הבית ואמר: "יהודים עלו היום לצערנו אל הר הבית, דווקא היום, יום ט' באב, היום בו חרב בית המקדש, חובה לשוב ולהזכיר, העליה להר הבית אסורה על פי ההלכה, אותם יהודים העולים להר הבית מחללים את קדושתו".

על פי נתונים שמסר המטה המשותף של תנועות המקדש עמד מספר היהודים שעלו להר הבית הבוקר על 1,263 – שיא מאז מלחמת ששת הימים. השיא הקודם נרשם רק לפני כחודשיים, ביום השנה ה-50 לשחרור ירושלים, עם עלייתם 995 איש להר דרך שער המוגרבים. העלייה היום, תשעה באב, היא אפוא הפעם הראשונה שבה חוצה מספר המבקרים היהודים את האלף.

מדוברות המשטרה נמסר כי במהלך הביקורים הוצאו משטח ההר 9 מבקרים יהודים שהפרו את כללי הביקור ו -5 נעצרו בגין תקיפת שוטרים והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. בין העצורים 4 חשודים (3 יהודים ומוסלמי). החשודים נעצרו לאחר שאם יציאתם מהר הבית בסיום הביקורים התעמתו עם מוסלמי הנמצא במבוא הסמוך לשער השלשלת וביניהם פרצה קטטה. כוח משטרה פעל להפריד בין המעורבים אשר התנגדו להוראות השוטרים והחלו לתקוף את השוטרים. כלל העצורים הובאו לחקירה במרחב דוד.

במשטרה ציינו כי משימת הביטחון והאבטחה של השוטרים ולוחמי מג"ב ברחבי העיר , לרבות בהר הבית, מנוהלות במקצועיות וברגישות, המאפיינת את ייחודיות המקום והצורך לשרת את הכלל באופן הוגן ושוויוני. המשטרה תמשיך לשמור מכל משמר על הסדר בהר הבית לרווחת הכלל ולפעול כלפי כל מי שינסה לפגוע בשלום הציבור וביטחונו.

בתוך כך, המספר הגבוה של יהודים שעלו להר הבית עור זעם גם בקרב הפלסטינים. בשיחה עם סוכנות הידיעות הפלסטינית מען, אמר דרשן אל-אקצא, השייח עכרמה סברי, כי "העלייה המתמשכת של יהודים למסגד אל-אקצא היא ההוכחה ששלטונות הכיבוש מעוניינים בהסלמה במסגד מצד אחד, ובמימוש השאיפות של המתנחלים מצד שני". הוא הוסיף כי "רשויות הכיבוש מאפשרות ליהודים לעלות כדי לכסות על התבוסה שלהם באל-אקצא, ולצייר מצב שהם החזקים והשולטים במקום. אבל העליות היומיומית לא יקנו להם זכות במסגד".

//www.jdn.co.il/breakingnews/866378

//www.jdn.co.il/breakingnews/865118