מחאה על מעצר נכדו של כ"ק האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק שליט"א, התפתחה להפגנה אלימה במיוחד, ובתיעודים המגיעים משכונת מאה שערים בירושלים נראה שוטר מטיח בברוטליות צעיר חרדי, לצד דיווחים נוספים על אלימות משטרתית חסרת תקדים

(צילום: קבוצת מחאת החרדים)

שוב אלימות משטרתית ושימוש בכוח מופרז כלפי חרדים. בעקבות מעצר נכדו של כ"ק האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק, יצאו בחסידות בקריאה, אליה הצטרפו גם האדמו"רים מתולדות אהרן ומדושינסקיא, לצאת למחאה ברחובו של עיר, מחאה שהתפתחה בסיומה להפגנה אלימה, במהלכה ביצעו השוטרים שימוש באלימות מופרזת.

מספר מפגינים, ירדו וחסמו את התנועה ובתגובה, פתחו השוטרים באלימות חסרת תקדים, אלימות בה המשטרה אינה משתמשת בהפגנות אחרות, כמו לדוגמה בהפגנות הנכים שכבר מספר שבועות חוסמים בכל יום כבישים מרכזיים ברחבי הארץ למשך שעות ארוכות. השוטרים הטיחו ארצה מפגינים, היכו באכזריות ותקפו אותם באלימות רבה.

(צילום: ישראל כהן, כיכר השבת)

מנגד, מהמשטרה נטען כי חלק מהמפגינים ידו אבנים לעבר השוטרים. "משטרת ישראל פועלת בנחישות רבה על מנת לאפשר מחד לכל גורם לקיים מחאה לגיטימית יחד עם זאת בכפוף לחוק ולהוראות השוטרים ותפעל בנחישות כלפי כל מי שיפר החוק ביד קשה", נמסר מדוברות המשטרה.

לאחר ההפגנות, נמסר מלשכתו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני כי "לאור פנייתו היום אל לשכת שר הביטחון מר אביגדור ליברמן, סוכם כי נכדו של האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק ישוחרר מהכלא הצבאי עד ראש השנה".

ח"כ מיכאל מלכיאלי מסר בתגובה לאלימות: "שמירה על הסדר במרחב הציבורי חשובה ונחוצה. אך בין זה לבין אלימות ברוטלית על אדם שעל פי הסרטון נראה שלא עשה כלום, שערוריה של ממש. אני קורא למח"ש לפתוח בחקירה ומצפה מהשר לביטחון פנים גלעד ארדן שיגנה התנהגות שכזו".

צפו בתמונות מהאלימות המשטרתית. צילום: Yonatan Sindel/Flash90