ר' שלמה יהודה רכניץ בשיר חדש: 'מזמור לתודה'

במהלך שמחת בית השואבה בישיבת מיר, לימד ר' שלמה יהודה רכניץ שיר חדש בלחנו, 'מזמור לתודה'. רכניץ הסביר שלדעתו שיר כזה חייב לכלול את כל המילים של המזמור, ולמרות שלא פשוט להלחין שיר כזה, הוא רוצה ללמד את הציבור את הלחן החדש

מדי שנה בשנה, נוהג הנגיד ר' שלמה יהודה רכניץ להשתתף בשמחת בית השואבה בישיבת מיר ואף לשאת בה נאום מרכזי ובו הוא פורס את השקפת עולמו בנושאים הבוערים בעולם היהודי. רגע השיא באירוע, הוא שיר חדש שמלחין רכניץ במיוחד לכבוד השמחה, ואותו הוא מלמד את קהל האלפים.

השנה, במהלך האירוע, סיפר ר' שלמה יהודה על שיחה שהיתה לו עם הגאון ר' אשר אריאלי שליט"א, על ההלכה בשו"ע שבה מפורש שכל השירים עתידים להיבטל לימות המשיח, חוץ מ'מזמור לתודה'. ר' אשר ביקש ממנו, מכיון שהוא ידוע כמלחין בעל שם, שילחין שיר על המילים של 'מזמור לתודה', ושיר זה לא יבטל גם לעתיד לבוא. רכניץ הסביר שלדעתו שיר כזה חייב לכלול את כל המילים של המזמור, כיון שהשיר צריך להיות "שלם", ולמרות שלא פשוט להלחין שיר כזה, הוא רוצה ללמד את הציבור את הלחן החדש.

על הביצוע המיוחד בסוכת הישיבה היו אחראים המעבד אלי קליין שליווה מוזיקלית את האירוע, בליווי מקהלת 'מלכות'בניצוחו של ר' פנחס ביכלר. בתוך דקות ספורות, ציבור האלפים למד את הלחן הנפלא ובכל רחבי שכונת 'בית ישראל' נשמעו מילות המזמור "דעו כי ה' הוא האלוקים, הוא עשנו, ולו אנחנו..".

5 תגובות

יפה מאד!! אהבתי לחן מאד מושקע זה נשמע טוב

ואוו
כל לחן שלו
מהמם

אם משקיעים כ"כ הרבה לפחות שהלחן יסתדר עם המילים.
או שאולי אמריקאים לא יודעים איפה יש פסיק?

אין על רכניץ, אחד המלחינים והתורמים הגדולים העולם בישיבות!!

לא כל הלחנים של רכניץ להיטים, אבל הלהיטים הגדולים הם רכניץ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! לדוגמא מוטי שטיינמץ…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *