שלוחת ארגון הטרור בחצי האי סיני קיבל על עצמו אחריות לירי הרקטות לעבר ישראל. לטענתם, הירי בוצע לעבר מטוסי חיל האוויר שחגו מעל למקום המתקפה שלהם נגד צבא מצרים. "ניסינו לפגוע במטוסים וירינו רקטות גראד שפגעו ביישובי היהודים"

(בוידאו: שרידי אחת הרקטות שנפל בשטח פתוח)

ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) לקח אחריות על ירי הרקטות לאשכול אמש. אחת הרקטות אותרה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, ולא היו נפגעים או נזק. בהודעה שפרסם הארגון בסוכנות הידיעות שלו "אעמאק" נכתב כי מטרת אנשי דאעש הייתה לפגוע במטוסי חיל האוויר.

הודעת דאעש פורסמה על רקע מתקפת הטרור אתמול נגד הצבא המצרי בא-שייח זוויד, ונטען בה כי לוחמי הג'יהאד של הארגון ניסו לפגוע במטוסי חיל האוויר הישראלי שחגו באזור המחוז ושיגרו שתי רקטות גראד לעבר המועצה האזורית אשכול. שישה חיילים נהרגו בהתקפה שסוכלה – ובמהלכה חוסלו 24 מאנשי דאעש.

חלקו הראשון של הודעת דאעש מתייחס לטרור במצרים. "מספר חיילים של ארגון ה'מדינה האסלאמית' תקפו אתמול שני מוצבים מרכזיים של צבא מצרים הכופר מערבית לעיר א-שייח זוויד ומזרחית לעיר אל-עריש. הם הסתערו על מחסום אלעג'רה מערבית לעיר א-שייח זוויד ועל מחסום כרם אל-קוואדיס מזרחית לאל-עריש והרגו ופצעו 40 כופרים. הם לקחו אמצעי לחימה ותחמושת מגוונים כשלל, בעוד יחידות הסיוע ירו רקטות גראד לעבר המחנה הצבאי א-זהור.

בחלקו השני מתייחס הארגון לירי הטילים לעבר ישראל. "במקביל לוחמי הג'יהאד ניסו לפגוע במטוסים היהודיים שחגו במרחב האווירי של המחוז ותקפו את המועצה האזורית אשכול היהודית בשתי רקטות גראד".

(כך נשמעו האזעקות אמש. צילום: שי שמואלי)

אתמול, התקיימו קרבות קשים בצפון חצי האי סיני בין צבא מצרים לבין חמושים של ארגון הטרור דאע"ש. במהלך הקרבות בעיר שיח' זוויד נהרגו שישה חיילים מצריים וכן 24 לוחמי דאע"ש. הסלפים איימו לאחרונה, לאחר מעצרו של מנהיג דאע"ש בעזה על ידי חמאס, כי כל עוד ימשיכו המעצרים הם ימשיכו לירות אל עבר ישראל.

//www.jdn.co.il/video/895585