הח"כ מהליכוד אמר בנאום יהודי אתמול במליאת הכנסת: "אנחנו עדים לאחרונה לתופעה מחרידה, שחבר'ה של חב"ד, שמקימים דוכנים להציע ליהודי להניח תפילין מקבלים דו"חות. אם לא נשמור על המורשת והמסורת - אנחנו לא ראויים להיות כאן". צפו

ח"כ אורן חזן, נאם אתמול במליאת הכנסת והתייחס לדו"חות שקיבלו לאחרונה מספר מפעילי דוכנים להנחות תפילין. חזן אף הפיץ את נאומו היהודי ברשת תחת הכותרת: "במדינת היהודים מחלקים דו"חות על מצוות הנחת תפילין – אנטישמיות של יהודים!".

בנאומו אמר חזן, "אנחנו עדים לאחרונה לתופעה מחרידה, שחבר'ה של חב"ד, שמקימים דוכנים להציע ליהודי להניח תפילין. לא פחות ולא יותר, רק להניח תפילין. מקבלים דו"חות. זה נהיה פטנט חדש, במדינת העם היהודי, אחרי שהיהודים נרדפים בכל העולם, דווקא אצלנו בבית, מי שחלילה מעז להציע ליהודי אחר לקיים מצווה קטנה, פשוטה של הנחת תפילין – מסתכן בקנס.

"אם אתה ערבי מוסלמי אתה יכול לפרוס שטיח בכל פינה בארץ ישראל, לשכב על הקרקע, להתפלל אפילו בחמולות, גם אם זה קבוצה – זה מותר. אנחנו יודעים לכבד, כי אנחנו מכבדים את כל הדתות. אבל שאנחנו, שומו שמיים, נשמור על הדת שלנו? מה השלב הבא? שמי שילך עם כיפה קצת צבעונית מדי יקבל קנס?

"יש פה חברים באופוזיציה ששכחו מה זה להיות יהודים. יש פה אנשים שיושבים פה בבית הזה, שהזיכרון שלהם כל כך קצר או הראיה שלהם כל כך מטושטשת, ובזה אני מסיים אדוני היו"ר, שהם לא מבינים שרק לפני שבעים שנה לא הייתה כאן מדינה, ואנשים עברו כצאן לטבח, אנשים מתו על קידוש ה' – רק כדי שאנחנו היום נקיים את מה ששנים חלמנו – ואני מסיים במשפט אחד – רבותיי אם אנחנו כאן אחרי ששבנו לביתנו, לא נשמור על המורשת והמסורת, ועל מה שהחזיק אותנו אלפיים שנה בגלות – אנחנו לא ראויים להיות כאן".