מעצר חשודים בהפרות סדר, תפיסת אמל"ח לא חוקי, בדיקת תנאי רישוי של בתי עסק ואכיפה כנגד חבי מעצר בית והוצאה לפועל - אלו רק חלק מהפעולות שביצעו הלילה עשרות לוחמי מג"ב במסגרת מבצע משטרתי מורכב במזרח ירושלים • צפו בתיעוד

שוטרים ולוחמי מג"ב פעלו הלילה בשכונת א טור במזרח ירושלים במסגרת "מבצע 700" מבצע אכיפה משטרתי משולב לאיתור ומעצר מפירי סדר לצד פעילות אכיפה בשיתוף העירייה הכוללת תוך שיפור איכות החיים של תושבי המקום בשיתוף גורמי העירייה.

המבצע נועד לטפל מחד באופן נחוש בכל מי שמעורב בעבירות פליליות, סדר ציבורי וטרור ומאידך לשפר את איכות חייהם של תושבי השכונה הנורמטיביים שומרי החוק ע"י מעצרם של מפירי הסדר ופורעי החוק, בדיקת תנאי הרישוי של בתי עסק המספקים שירותים לתושבי המקום ואינם עומדים בתנאי הבטיחות והרישוי הנדרשים כחוק, בדיקת החלטות שיפוטיות כנגד חבי מעצר בית והוצאה לפועל.

כל זאת בשיתוף גורמי העירייה שפעלו בשטח לפינוי מצבורי אשפה, גרוטאות, מבנים וכלי רכב נטושים המהווים מפגעי בטיחות, פינוי מבנים, סככות והסרת שלטים שנתלו באופן מסכן הולכי רגל, מחיקת כתובות גרפיטי, הסדרת התאורה הציבורית, הסדרת פעילות עסקים בשכונה, פינוי והחרמה של סחורות שהוצבו בשטח ציבורי ללא היתר, השתלטות פיראטית על מתחמי חניה.

דגש נרחב ניתן לאזור מתחמים ציבוריים, כבישים מרכזיים ואזור מוסדות החינוך שם בשילוב השוטרים הקהילתיים סומנו מדרכות, מעברי חציה ופונו מפגעי בטיחות למען ביטחונם של משתמשי הדרך, הולכי הרגל בהם התלמידים הפוקדים את הגנים ובתי הספר.

בין היתר שוטרי אגף התנועה פינו משאיות וטרטורים שהשליכו פסולת בשטח המוגדר כגן לאומי וביצעו אכיפה כנגדם.

במהלך המבצע הלילה בוצעו חיפושים ממוקדים ומעצרי חשודים נגדם נאספו ראיות ומידע על השתתפותם בהפרות סדר אלימות במהלך התקופה האחרונה שכללו ידויי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב וכוחות הביטחון. בין העצורים 4 חשודים בניסיון הצתת כלי רכב חונה על ידי השלכת בקבוק תבערה.

כלל העצורים הובאו להמשך חקירה ביחידות המחוז. בהמשך יובאו בפני בית המשפט.

מהמשטרה נמסר: "פעילות זו הינה המשך ישיר למאבק בפשיעה האלימה, בהפס"ד ובטרור שמבצעת המשטרה כנגד אלו הלוקחים חלק פעיל בהפרות סדר אלימות כלפי אזרחים וכוחות הביטחון .

התוצאות הישירות של הפעילויות המבצעיות והמורכבות ניכרות בשטח, בהידוק הקשר הישיר של התושבים הנורמטיביים שומרי החוק  עם המשטרה והעירייה והגברת תחושת הביטחון של תושבי העיר ומבקריה גם באמצעות הבטחת מרחב ציבורי בטוח לכלל התושבים ושיפור הנראות".

צילומים: דוברות המשטרה