אם גם אתם אוהבים ביצים קשות ולא תמיד מצליחים לקלף אותם בקלות ובשלימות, (מוכר, אה?), יכול להיות שהבעיה בכם: פשוט לא ידעתם על הטריק הבא שיקל עליכם. מהיום, הדרך לסלט אבוקדו תהיה מהירה יותר...

ערב, רוצים להכין ארוחה מהירה, מעמידים במהירות כמה ביצים על האש ובינתיים מקלפים את האבוקדו, או לחלופין מסננים את קופסת הטונה, בדרך לעוד ארוחה קלילה להכנה, אך מזינה, בריאה וטעימה. (לטעמם של חלק מהאנשים לפחות…).

נראה כי החלק הכי מעצבן בהכנת הארוחה, תהיה באם לא תצליחו לקלף את הביצה הקשה… בגדול, כאשר הביצה עדיין חמה, אין כל סיבה שתיתקלו בבעיה, אך בכל כלל יש יוצא מן הכלל, וחוץ מזה, מי לא שומר ביצים קשות במקרר? נראה לכם שיש לנו כוח להמתין כל פעם לבישול הביצים?

אז אם אתם מחפשים טיפ לקילוף מהיר ומלא של הביצה הקשה, תראו מה מצאנו בשבילכם: אחרי שסיימתם עם הבישול, תנו לביצים שטיפה זריזה תחת הברז והכניסו אותן לכוס עמוקה. עכשיו כל מה שנשאר לכם הוא להוסיף שליש כוס מים, לאטום את חלקה העליון של הכוס, ולשקשק חזק למשך כמה שניות טובות.

עכשיו אתם יכולים לשלוף את הביצה ופשוט ללטף את הקליפה לשלום. אתם תתפלאו באיזו קלות היא תיפרד מהביצה. לא מאמינים? תנסו את זה בבית וספרו לנו איך יצא לכם.