צילום: דובר צה"ל

כוחות מיוחדים של צה"ל 'כובשים' את קפריסין • צפו

במשך שבוע תרגלו כוחות מיוחדים ואוויריים לחימה מורכבת המדמה מערכה בעומק לבנון בחיזבאללה. קצין בכיר: "מלבד אש אויב אמתית, דימוי המלחמה היה משמעותי ולאורך זמן". החיילים פעלו בשטח לא מוכר, בתנאי מזג אוויר קשים ותוך שיתוף פעולה עם צבא זר


כוחות צה"ל סיימו היום (ה') תרגיל רחב היקף באורך שבוע שהתבצע בשטחה של קפריסין, במסגרתו כוחות מיוחדים ואוויריים תרגלו לחימה הררית קשה ומורכבת המדמה מלחמה בעומק לבנון בחיזבאללה.

בתרגיל השתתפו מגוון של כוחות, בהם מטוסי חיל האוויר, לוחמי יהל"ם של ההנדסה הקרבים, בית הספר ללוחמה נגד טרור ובית הספר לרפואה. על פי קצין בכיר, "התרגיל הביא למבחן מאוד מעשי את כל האתגרים שהצבא ידרש אליהם במלחמה הבאה".

הקצין הבכיר אמר עוד כי מפקדי היחידות שפיקדו על התרגיל הפגינו "כושרי פיקוד משמעותיים, יצירתיות, חשיבה, והתאמה למצבים משתנים", ואילו אצל החיילים ניכרה "יכולת התמדה, איתנות פעולה בתנאים קשים של קור, גשם וברד ויכולת להתאושש ממצבים קשים".

על פי קצין בכיר בחיל האוויר, התרגיל נערך על אדמת קפריסין ובשמיים של האי, תחת תנאי מזג אוויר מורכבים. היתרון הגדול של התרגיל הוא הפעולה במרחב שזר לחיילים ובסך הכל התרגול מהווה "קפיצת מדרגה משמעותית לכוחותינו", במיוחד בכל הקשור לשיתוף הפעולה עם חיל היבשה.

שני הקצינים ציינו לטובה את שיתוף הפעולה עם הצבא הקפריסאי. בחודש יוני נערך תרגיל נוסף בקפריסין, בו חטיבת הקומנדו של צה"ל דימתה מלחמה כוללת נגד חיזבאללה. אחת המטרות של האימון הייתה הגברת שיתוף הפעולה בין הצבאות והעלאת היכולות של הצבא הקפריסאי ללוחמה בטרור, לפריצה בחבלה, ולרפואה מבצעית.

צילום: דובר צה"ל

4 תגובות

לא בכח ולא בחיל אמר ה' צב-אות

מגניבב

"אם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר"
יוצא מזה (לעניית דעתי) שאם ה' "ישמור" עיר "לא" שווא שקד שומר , כי צריך לעשות השתדלות אבל כמובן בידיעה מי השומר האמתי

עכשיו אתם מבינים למה אסור להגייס לצה"ל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *