דובר צה"ל

צה"ל מזהיר את חמאס: מנהרות הטרור יהפכו למלכודת מוות עבורכם

במסר תקיף לארגוני הטרור בעזה, התייחס אלוף פיקוד הדרום להשמדת המנהרה אמש שחדרה מעזה לשטח ישראל. "חמאס מפר באופן שיטתי את ריבונות ישראל ומדרדר את האזור להסלמה. מנהרות הטרור הן מלכודת מוות עבורכם" • צפו

לאחר שפרסם היום דובר צה"ל כי אמש הושמדה מנהרת טרור שחדרה לשטח ישראל מרצועת עזה, התייחס גם מפקד פיקוד דרום להריסת המנהרה – ושיגר מסר של האזהרה לחמאס ולארגוני הטרור בעזה. "הזהרתי בעבר ואני מזהיר שוב את האויב: כל מי שיורד ושוהה במנהרה מסכן את עצמו", אמר האלוף אייל זמיר.

בסרטון שהפיץ דובר צה"ל, אמר האלוף זמיר כי "לאחר שכוחותינו סיימו פעילות בעומק המנהרה, השמדנו את המנהרה והיא אינה מהווה איום. המנהרה, שחודרת לטווח של מאות מטרים מהגבול היא של ארגון הטרור חמאס". לדבריו, "גילוי מנהרת הטרור הוא חלק ממאמץ שיטתי, מתמשך ומתקדם".

עוד הזהיר האלוף זמיר את ארגוני הטרור, ואמר כי מנהרות הטרור הן מלכודת מוות עבור פעיליהם. "גילוי מנהרת הטרור הינו חלק ממאמץ שיטתי מתמשך ומתקדם של פיקוד הדרום", הסביר. "בשילוב טכנולוגיה מתקדמת ופורצת דרך אנחנו מפעילים מגוון רחב של יכולות ושיטות, גלויות וחשאיות, מעל ומתחת לקרקע, לסיכול פרויקט המנהרות של חמאס ושאר ארגוני הטרור בעזה. פיקוד דרום ערוך לכל תרחיש. כל מנהרה שתיחשף תושמד. לא נהסס לפעול על מנת להגן על אזרחי ישראל ותושבי עוטף עזה".

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי צה"ל חשף מנהרת טרור בשטח ישראל סמוך לגבול עם רצועת עזה – השנייה שנחשפת בחודש וחצי האחרון. בעקבות איתור המנהרה, שהתגלתה בשבועות האחרונים, הוקמו מחסומים של משטרה צבאית בעוטף עזה. להבדיל מהפעם הקודמת, אז אמרו בצה"ל כי המנהרה הייתה שייכת לג'יהאד האיסלאמי, הפעם אומרים בצבא שהמנהרה הנוכחית שנחשפה שייכת לארגון חמאס.

צה"ל עקב אחרי המנהרה בשבועות האחרונים עוד בטרם חצתה לשטח הישראלי ואחז בה באופן מבצעי ומודיעיני מלא. הלילה הוחלט לנטרלה באופן שקט ומסווג, בדרך שונה מנטרולי מנהרות בעבר, שכללו פיצוצים הנדסיים או תקיפות מהאוויר. בצה"ל מעריכים כי לא היו חופרים פלסטינים בזמן הנטרול בתוך המנהרה, שהייתה בשלבי בנייה מתקדמים. המנהרה התגלתה באזור שבו טרם הוקם המכשול החדש נגד מנהרות, והעבודות עליו צפויות להימשך במספר מוקדים ברצועה.

//www.jdn.co.il/video/918785

2 תגובות

חבל, הוא לא יודע להפעיל שפת גוף בצורה הנכונה. שילך ללמוד אצל נתניהו…

וואלה באמת מוזר מדוע הם מפנים גב
אולי נפוצץ את אל-אקצא ונתפלא עוד פעם?!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *