"הניסיונות להשתיל רבבות שיעים כחיל חלוץ יובילו למלחמות דת", הזהיר ראש הממשלה. בשיחה עם שרי החוץ של האיחוד האירופי אמר נתניהו: "תפסיקו לפנק את הפלסטינים. ירושלים היא בירתו של העם היהודי זה 3,000 שנה, מאז שהוקמה על ידי דוד המלך"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שני) כי איראן רוצה לשלוח 80 אלף לוחמים שיעים לסוריה כדי לבסס את אחיזתה הצבאית במדינה. נתניהו אמר את הדברים בתדרוך לכתבים עם סיום ביקורו המדינה בבריסל ובפריז. "אם איראן תממש את האיום, היא תעשה זאת על ידי 80 אלף לוחמים שיעים – מה שיוביל להתחדשות מלחמות הדת".

הבוקר נועד נתניהו עם פדריקה מוגריני, שרת החוץ של האיחוד האירופי, ומשם המשיך לארוחת בוקר לא פורמלית עם 28 שרי החוץ של האיחוד האירופי, שאותה יזם שר החוץ הליטאי מאחורי גבה של מוגריני. "הדגשתי שצריך לעבור לשיח חדש לגבי האזור", הבהיר נתניהו לשרי האיחוד והטיח לעברם: "תפסיקו לפנק את הפלסטינים".

כמו כן, נתניהו שלל בפני שרי האיחוד את הטענה שההתנחלויות הן בסיס הסכסוך בין ישראל לפלסטינים ואמר: "ההתנחלויות האמיתיות מבחינתם זה יפו. טראמפ אמר להם את האמת". כשנשאל על ידי השרים האם ישראל מוכנה לקדם צעדים שישפרו את חיי הפלסטינים, השיב נתניהו: "אמרתי להם שעושים זאת – במים, באישורי עבודה ובעתיד בחיבור קו רכבת שמוביל סחורות מחיפה לעולם הערבי, דרך גשרי הירדן וחיבור לג'נין".

בפתח פגישתו עם מוגריני אמר נתניהו כי הוא מצפה שרוב מדינות האיחוד האירופי יכירו בירושלים כבירת ישראל. לדברי נתניהו, הכרתו של הנשיא האמריקני בירושלים כבירתה של ישראל "אינה מונעת שלום, אלא מאפשרת שלום". נתניהו הוסיף: "טראמפ שם את העובדות על השולחן, והכרה במציאות היא מהות השלום. הגיע הזמן שגם הפלסטינים יכירו בכך שיש מדינה יהודית ושיש לה בירה – ושמה ירושלים".

"ירושלים היא בירתו של העם היהודי זה 3,000 שנה, מאז שהוקמה על ידי דוד המלך", הוסיף. "מעולם לא איבדנו את זיקתנו, ועם זאת, הזיקה הזאת מוכחשת בפורומים של האו"ם ובהחלטות נלעגות של אונסק"ו שחותרים להכחיש את ההיסטוריה ולהכחיש את האמת ההיסטורית. ירושלים היא הבירה של מדינת ישראל זה 70 שנה. השלום מבוסס על המציאות, השלום מבוסס על הכרה במציאות, ואני חושב שהעובדה שירושלים היא בירת ישראל ברורה היטב לכל אלה מבינכם שמבקרים בישראל".

לדברי נתניהו, הפעילות של ישראל מול ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) "הצילה חיים של אירופים רבים". הוא הוסיף כי "אנחנו לא רואים שום מדינה שעושה פוליטיזציה ליחסים עם ישראל במובן הטכנולוגי". נתניהו אמר עוד כי "הפעילות שלנו מונעת התפשטות של דעאש להקמת מדינות נוספות במזרח התיכון. אנחנו עושים את זה כדי להגן עלינו ובאותה עת גם על אירופה. אין גורם שמגן על אירופה יותר מישראל".

//www.jdn.co.il/news/world_news/919253

//www.jdn.co.il/video/919248