צילום מתוך בית העלמין: יונתן סינדל / פלאש 90. עיצוב תמונה: מוטי נאה

יְתוֹמִים • בתום מסע רווי כאב ודמעות: נסתם הגולל על קברו של מרן

6 שעות בדיוק לאחר שיצאה נשמתו בטהרה - נטמן מרן מנהיג הדור לצד רעייתו בבית החיים בני ברק • מאות אלפי בני אדם השתתפו במסע ההלוויה ההמוני, שבהתאם לצוואתו של מרן זצוק"ל היה קצר יחסית ולא כלל הספדים • דיווח ותיעוד מסכם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • הרב אלבז מתחנן למען אב חולה: "כל המשפחה נהרסת"

  תוכן מקודם

הלב מסרב להאמין: 6 שעות בדיוק לאחר שהשיב את נשמתו הטהורה ליוצרה נטמן מרן מנהיג הדור, הגאון רבי אהרון יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל, בבית החיים בני ברק.

מאות אלפי בני אדם השתתפו במסע ההלוויה זאת ע"פ הוראתם המפורשת של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א. מסע ההלוויה החל בשעה 12:00, אז הגיעה המיטה מבית החולים 'מעייני הישועה' לביתו ברחוב חזון איש 5. ע"פ הנחיית גורמי החירום וההצלה, המיטה לא הוצאה מן האמבולנס שהוקף ע"י טבעת משטרתית שמנעה כל ניסיון להתקרב אליו. הסיבה: רצון למנוע אסונות ופגיעות בנפש כפי שאירע בעבר רח"ל.

//www.jdn.co.il/breakingnews/920902

במהלך מסע ההלוויה לא נישאו הספדים, למעט דברי חיזוק מפי מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, זאת בהתאם לצוואתו המופלאה של מרן שהוקראה במקום.

משם המשיך המסע לעבר בית החיים בני ברק, שם בוצע טקס הטהרה, כאשר מיד לאחר מכן נטמן מרן סמוך לצידה של רעייתו.

יצוין כי רק מספר מועט של תלמידים ומקורבים הורשו להשתתף במעמד הקבורה, גם זאת בהתאם לצוואתו.

//www.jdn.co.il/breakingnews/920719

בארגוני החירום וההצלה העניקו טיפול רפואי לקרוב למאתים ממשתתפי ההלוויה שנזקקו לכך בשל עלפון ופציעות יבשות. גורמי החירום מדגישים כי מדובר במספר קטן וזניח ביחס למספר העצום של המשתתפים, זאת תודות להיערכות המוקדמת וההעברה הסטרילית של המיטה. "מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה העניקו בשעות האחרונות סיוע רפואי ראשוני לכמאה נפגעים קל במהלך מבצע האבטחה הרפואית בהלווית מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בבני ברק. מדובר במקרים של חבלות ופציעות, עלפונות, ומקרים רפואיים נוספים", נמסר מ'איחוד הצלה'.

גם במד"א סיכמו את האירוע: "החובשים והפאראמדיקים של מד"א ומתנדבי ארגוני ההצלה הפועלים בשיתוף מד"א המאבטחים רפואית את מאות האלפים בהלוויתו של הרב אהרון לייב שטיינמן זצ"ל בבני ברק, העניקו טיפול רפואי לכ- 94 בני אדם שנחבלו, חשו ברע וסבלו מחולשה והתעלפיות כתוצאה מהדוחק והצפיפות. 5 מתוכם שסבלו מחולשה והתעלפות פונו באמבולנסים של מד"א להמשך טיפול בבי"ח מעייני הישועה בעיר, בהם: גבר כבן 80, אישה כבת 67, גבר כבן 30, נער כבן 17 ונערה כבת 16".

//www.jdn.co.il/breakingnews/920782

בתוך כך, עסקני תחבורה דיווחו כי כמה עשרות עד מאות אוטובוסים גדושים בנוסעים נאלצו לשוב על עקבותיהם , זאת לאחר שההגעה שלהם לאזור גהה, שהפך לחניון אוטובוסים ענקי ונחסם לכלי רכב פרטיים, היתה לאחר סיום טקס הקבורה.

יצוין כי חברות האוטובוסים, כמו גם רכבת ישראל, הפעילו מערך מיוחד כדי להתמודד עם העומס. פרטים נוספים תמצאו כאן.

בוידאו: תיעוד מתוך בית העלמין

בוידאו: מרן הגרמ"ה הירש במסע ההלוויה.

בוידאו: טבעת משטרתית סביב האמבולנס סמוך לבית העלמין. צילום: א.ב. מדברים תקשורת

//www.jdn.co.il/video/920881
//www.jdn.co.il/gallery/920926

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן