במשטרת ישראל מסכמים בסיפוק את מסע ההלוויה של גדול הדור, שהסתיים על הצד הטוב ביותר תודות להיערכות המוקדמת ולנוכחות בשטח שמנעה אנדרלמוסיה, וחשוב מכך - חסכה נפגעים בנפש • בפנים: תיעוד מיוחד של המבצע המשטרתי המורכב

המשטרה מחד והעסקנים מאידך מסכמים בסיפוק את מסע הלווית מנהיג הדור אמש בבני ברק. כל מי שהשתתף בהלוויה לא יכל שלא להבחין בהיערכות המשטרתית היעילה שמנעה אנדרלמוסיה בזמן אמת, וחשוב מכך: חסכה נפגעים בנפש ל"ע.

לשלם משכנתא אין לך ברירה אבל לשלם יקר על ביטוח המשכנתא לא חבל? לחץ כאן כדי לחסוך

מדובר בראש ובראשונה בחסימת כביש גהה לכלי רכב פרטיים, מה שאפשר הגעה סבירה לבני ברק באמצעות תחבורה ציבורית. נוסף על כך, ליווי האמבולנס ובו המיטה והרחקת המלווים ממנו, הורדת האנשים מהגגות והסגירה ההרמטית של בית העלמין, אפשרו את סיום המסע הענקי ללא נפגעים זולת מספר זניח של אנשים שנפגעו כתוצאה מהתייבשות וכיו"ב, מה שמוגדר כ"בלתי נמנע".

בוידאו: כך נראה המבצע המורכב דרך מצלמות המשטרה

//www.jdn.co.il/breakingnews/921455

כזכור, אמש לפנות בוקר החלו לזרום הידיעות על ההידרדרות החמורה במצבו הבריאותי של מרן, הציבור נקרא לעורר רחמי שמיים מרובים, תפילות נאמרו אך הפעם נגזרה הגזירה: ניצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש. הלב מסרב להאמין, האצבעות אינן מצליחות להקליד את המילה זצוק"ל אחרי שמו של מרן ראש הישיבה. למעלה ממאה שנות תורה הגיעו לסיומם בבוקר מר זה.

//www.jdn.co.il/breakingnews/911071

//www.jdn.co.il/breakingnews/911081

אין ברירה. חייבים לעדכן את ציבור הגולשים המעוניינים לדעת את דרכי הגישה למסע ההלוויה, שתצא בשעה 12 בצהריים מביתו הצנוע של מרן, שלו רק רצה, יכול היה להתגורר בארמון מלכים אך חי בפשטות שקשה להבין בדורנו. פת במלח תאכל, מים במשורה תשתה ועל הארץ תישן. המונים התחילו להתאסף ליד הבית ברחוב חזון איש.

מעלים כתבה המתעדכנת עד לסיום הלוויה. אם אתם רוצים לשחזר את השעות המתוחות, לחצו כאן.

//www.jdn.co.il/gallery/920726

//www.jdn.co.il/breakingnews/920719

עם קבלת הבשורה המרה על הסתלקותו של מרן מנהיג הדור ברך מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א "ברוך דיין האמת" ללא שם ומלכות. מיד לאחר מכן קרע מרן קריעה בבגדו. בנוסף הורה מרן לבטל את כל מסיבות החנוכה המתוכננות.

//www.jdn.co.il/breakingnews/920782

//www.jdn.co.il/j_world/920843

התמונות ממסע הלוויה התחילו לזרום. הנה לינקים לכל הגלריות ותיעודי הוידאו שעלו עד כה באתר:

//www.jdn.co.il/video/920881

//www.jdn.co.il/gallery/920926

//www.jdn.co.il/gallery/920986

//www.jdn.co.il/gallery/921066

//www.jdn.co.il/gallery/921206

//www.jdn.co.il/gallery/921279

//www.jdn.co.il/gallery/921354

//www.jdn.co.il/video/921407

6 שעות בדיוק לאחר שהשיב את נשמתו הטהורה ליוצרה נטמן מרן מנהיג הדור, הגאון רבי אהרון יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל, בבית החיים בני ברק. מאות אלפי בני אדם השתתפו במסע ההלוויה זאת ע"פ הוראתם המפורשת של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א.

//www.jdn.co.il/video/920968

המשגיח הגר"ח מישקובסקי, הקריא במהלך מסע הלוויית מרן ראש הישיבה זצוק"ל את הצוואה שכתב הגראי"ל שטיינמן. צוואה המעידה יותר מכל כי בכל מקום שאתה מוצא גדולתו, שם אתה מוצא ענוותנותו. האזינו לצוואה המופלאה:

//www.jdn.co.il/breakingnews/920909

רבנים, ולהבדיל פוליטיקאים, פרסמו הודעות אבל על פטירת מרן:

//www.jdn.co.il/video/921055

//www.jdn.co.il/breakingnews/921061

//www.jdn.co.il/video/920757

//www.jdn.co.il/video/921414

הבוקר, שעות ספורות לפני מסע הלווית מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל, שעה קלה לאחר היוודע הבשורה המרה על הסתלקותו לגנזי מרומים, נערך בבית הכנסת "לודמיר" בשכונת שיכון ה' בבני ברק, שמחת ברית. וייקרא שמו בישראל של הרך הנימול: אהרן יהודה לייב.

//www.jdn.co.il/breakingnews/920902

בחודש ניסן האחרון, לאחר ששוחרר מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל מבית החולים, רותק עם ישראל לתיעוד הוידאו בו נראה מרן ראש הישיבה זצוק"ל מייעץ לראשי ארגון לב לאחים. בדיעבד התברר כי מדובר בתיעוד הוידאו האחרון. לצפייה, כנסו ללינק הבא:

//www.jdn.co.il/video/920850

//www.jdn.co.il/video/921201

בעז"ה, נמשיך בימים הקרובים לסקר כאן באתר מעט מזעיר מגדולתו של מרן זצוק"ל.