בסרטון שפורסם הערב (ד') נראים נערים פורצים שער בגדר המערכת באזור חאן יונס, חוצים לכיוון הצד הישראלי - ופוצחים בקריאות שמחה. מדובר צה"ל נמסר: "הם היו כל העת תחת שליטתנו ושבו לשטח הרצועה תוך זמן קצר"

אתר חדשות פופולרי בעזה פרסם היום (ד') תיעוד שבו נראים כמה נערים פלסטינים כשהם מצליחים לפרוץ שער בגדר המערכת בדרום הרצועה ולעבור דרך חוטי התיל שעל הגדר לכיוון הצד הישראלי.

בסרטון, שצולם באזור חאן יונס, סמוך לנקודת התקהלות של פלסטינים שהתעמתו עם כוחות הביטחון הישראליים, מתועדים הנערים בתוך "אזור הפרימטר" – השטח הביטחוני שבו מסיירים חיילי צה"ל על מנת למנוע הסתננויות מהרצועה לישראל.

הנערים נראים כשהם עומדים באין מפריע, חוגגים ואף מבעירים צמיג בצד הישראלי של הגדר. יש לציין כי מדובר בגדר "אינדיקטיבית", גדר שאמורה לאותת לבקרה הצה"לית כשהיא נפרצת.

במהלך הסרטון לא נראים כוחות צה"ל באזור. לא ברור אם האירוע אכן התרחש ביממה האחרונה או מוקדם יותר השבוע, אם כי באתר העזתי צוין כי מדובר בתיעוד מהיום.

מצה"ל נמסר בעניין כי לאורך היום אירעו הפרות סדר במספר מוקדים בגבול הרצועה, במהלכן פלסטינים הבעירו צמיגים ויידו אבנים. כוח צה"ל ירה לעבר מספר מסיתים מרכזיים וזוהו פגיעות. עוד נטען כי החשודים שתועדו חוצים את הגדר היו תחת שליטת צה"ל כל העת וחזרו לשטח הרצועה תוך זמן קצר.

גורמים צבאיים הוסיפו כי אירוע דומה התרחש בימים האחרונים בגבול הרצועה, ובמהלכו הפלסטינים הבודדים שחצו נתפסו מיד על ידי כוחות צה"ל והועברו לחקירה. בשני האירועים המתפרעים הפלסטינים היו תחת שליטה בתצפית של הכוחות.