לפיד, שבניסיון לעוד מנדט התפלל בכותל ואשתו ערכה הפרשות חלה, שוב מתגלה כאויב הדת ומצטרף למזלזלים במעמד התפילה בכותל המערבי שארגן שר החקלאות בעקבות הבצורת. את הדברים אמר בהתייחסות לחוק ההמלצות, אותו כינה "תועבה"

אחרי שיו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד הבין כי לא ייצא לו רווח פוליטי מניסיון ההתקרבות שלו לפוליטיקאים החרדים, הוא שוב מגלה את פרצופו האמיתי ותוקף את שר החקלאות אורי אריאל, שארגן תפילה עם חקלאים בכותל בעקבות הבצורת, בתפילה לירידה גשמים.

את הדברים אמר לפיד בפתח ישיבת הסיעה כחלק מנאומו על חוק ההמלצות. "שני אירועים נצמדו אחד לשני ביממה האחרונה. אתמול חבר הכנסת דוד ביטן, יו"ר הקואליציה הפורש, החליט לשתוק בחקירה שלו. היום חבר הכנסת דוד אמסלם, יו"ר הקואליציה הנכנס, מתחיל את המרתון להעברת חוק ההמלצות.

"הדבר שהכי בולט בחוק ההמלצות – זו היעילות. פתאום הם יעילים! הקואליציה הזו, שגוררת רגליים מול הנכים, מול הקשישים, מול ניצולי השואה. שלא מסוגלת להחליט שום דבר בנושא המדיני. שתוקעת את חוק האוטיסטים ואת דמי מחלה ודמי אבטלה לעצמאים. שלא הציגה תוכנית אחת לסייע לצעירים.

בשלב זה עבר לפיד ללגלג על התפילה בכותל וברבנות הראשית. "מול הרס החקלאות הדבר היחיד שהיא יודעת לעשות זה ששר החקלאות מארגן תפילה בכותל נגד עצירת הגשמים. (אם שר החקלאות מארגן תפילות, אולי כדאי שהרבנים הראשיים יטפלו בגניבות חקלאיות ובסובסידיות למשקים חקלאיים).

"פתאום הם יעילים. כשזה מגיע אליהם. לחקירות שלהם. לשחיתות שלהם. לנסיון שלהם להציל את עצמם. כל עוד זה נוגע לאזרחי ישראל, לצרכים שלהם, יש להם אלף הסברים: קשה להם, בג"ץ מפריע להם, יש להם הסכמים קואליציוניים, אין להם תקציב לזה. אבל כשזה מגיע אליהם, לבעיות האישיות שלהם, לנסיון להציל את הכסאות שלהם – מכונה משומנת! נכון שזה מושחת, אבל בואו ניתן להם קרדיט – לפחות הם טובים בזה. לפחות הם טובים בלהיות מושחתים.

"חוק ההמלצות הוא תועבה. הוא תועבה מפני שהוא לוקח את הדמוקרטיה הישראלית ומכופף אותה לצרכיו של אדם אחד. הוא תועבה מפני שהוא מעליב כל אזרח ישראלי שהלך לקלפי וחשב שהוא מצביע על החיים שלו. על הילדים שלו. זו לא המדינה שלנו. זו לא המדינה שבה אנחנו חיים ועובדים ומגדלים ילדים. הם חיים במדינה משלהם. מדינה מושחתת שבה הכל מיועד למטרה אחת: לשרת את השליט.

לסיום אמר, "אני מזכיר לכם. זה להיפך. לא אנחנו אמורים לשרת את הממשלה. את ראש הממשלה. היא אמורה לשרת אותנו. הוא אמור לעבוד אצלנו. אנחנו ניאבק בחוק הרע והמושחת הזה פה, ובבית המשפט, וברחובות. כי מגיע לנו יותר מממשלה שהפכה את הכנסת לקרקס מביש של מושחתים".