"מאין באה לי התעוזה להקריא את איכה?", הסביר ח"כ כבל מעל בימת הכנסת, "אומר לכם מאיפה. הגמרא במסכת שבת אומרת - "לא חרבה ירושלים אלא בשביל שלא הוכיחו זה את זה" • כבל הלביש כיפה והקריא מספר פסוקים בנוסח יוצאי תימן

ח"כ איתן כבל נאם במליאת הכנסת במהלך הפיליבסטר על חוק ההמלצות. את נאומו פתח בפנייה לתלונות מצד הקואליציה על כך שהאופוזיציה מאריכה את הדיונים: "מאין באה לי התעוזה להקריא את איכה? אומר לכם מאיפה. הגמרא במסכת שבת אומרת – "לא חרבה ירושלים אלא בשביל שלא הוכיחו זה את זה שנאמר "היו שריה כאילים לא מצאו מרעה" (איכה, א') מה איל זה ראשו של זה בצד זנבו של זה אף ישראל שבאותו הדור כבשו פניהם בקרקע ולא הוכיחו זה את זה".

כבל הוסיף, "חובתנו המוסרית לומר את התוכחה כלפי הקואליציה הזו, אני אומר לדודי אמסלם, יו"ר הקואליציה – זהו הכלי הפרלמנטרי שיש בידינו ואנו נשתמש בו, מספיק עם הצקצוקים – זו עבודתנו והציבור ישפוט. אם הייתה הצבעה חשאית כולם יודעים שהחוק לא היה עובר". במהלך הנאום הקריא ח"כ כבל פרקים מלאים של מגילת איכה, ובעקבות בקשה שהגיע במהלך הנאום אף הקריא בטעמי המקרא בנוסח תימנית.

בסיום נאומו ציטט את פסוק ח' במגילת איכה: "גַּם כִּי אֶזְעַק וַאֲשַׁוֵּעַ שָׂתַם תְּפִלָּתִי" – לצערי, הכוח הוא שלכם הקואליציה, וגם אם אנחנו עומדים וזועקים – ולא כקלישאה, יום ולילה – אוזנכם אטומות להקשיב לזעקתנו".

//www.jdn.co.il/video/929109