בעקבות הביקורת שהוטח בו על הדברים שהשמיע בעד סירוב פקודה אפשרי, ועל רקע הדיווח לפיו הוא נפגש עם הרמטכ"ל יממה לפני הנאום שבו אמר את הדברים, מבהיר רה"מ ושר הביטחון לשעבר: אין קשר בין האירועים. ויש לו גם הוכחה מצולמת • צפו

בעקבות הסערה שעורר הפרסום על פגישתו החשאית עם הרמטכ"ל, גדי אייזנקוט, ועל רקע הטענה כאילו הפגישה היא זו שהובילה לאמירתו השנויה במחלוקת על סירוב פקודה אפשרי בצמרת צה"ל, מפרסם רה"מ ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, הודעה שבה הוא מכחיש כל קשר בין האירועים.

"את הדברים שאמרתי בשבוע שעבר, אמרתי בשנתיים האחרונות לפחות חצי תריסר פעמים בניסוחים דומים. כפי שניתן לראות גם בסרטון המצורף, בהרצליה, יוני 2016", כתב ברק (ראו סרטון מצורף בהמשך הכתבה). לטענתו, "אין לכך שום קשר לפגישה השגרתית עם הרמטכ״ל שעסקה בענייני ביטחון בלבד. אין לפגישה שום קשר לביקורתי על ממשלת נתניהו המדרדרת אותנו לתהומות מסוכנים למדינה, ביקורת שאני חוזר ומשמיע בפומבי. כי זו האמת".

כזכור, אמש נחשף בחדשות 2 כי יממה לפני שברק הצהיר כי הצבא עלול להתמרד נגד ממשלת הימין, אירח ראש הממשלה לשעבר בביתו את הרמטכ"ל המכהן רב אלוף גדי אייזנקוט.

הפגישה עסקה בנושאים ביטחוניים, כך לפחות על פי דובר צה"ל, אבל הדברים שנאמרו אחריה, עלולים להביך מאוד את החייל מספר 1 של צה"ל.

פחות מ-24 שעות אחרי הפגישה בין השניים אמר ברק כי "הממשלה הימנית ביותר שהייתה עד היום תגרום להתקוממות והתנגדות אזרחית ולסירובי פקודה מצד קצינים בכירים בצה"ל".

ברק התייחס גם לסכנה האזרחית החמורה שטמונה במהלכים שמבצעת הממשלה הימנית ביותר שהיתה אי פעם בתולדות המדינה כדבריו. לדברי ברק, "ניסיון לממש את האג'נדה של מדינה אחת יביא לכך שבית המשפט העליון יזרוק אותם מכל המדרגות ויגיד – זה לא חוקתי. החברה האזרחית תכנס מאות אלפים בכיכרות ותחסום את זה פיזית. התקשורת החופשית תעלה את זה על עמוד קלון ולא תאפשר להעביר את זה".

מדובר צה"ל נמסר כי הפגישה בין השתיים הייתה אחת מני רבות שמקיים הרמטכ"ל מדי תקופה עם קצינים בכירים במיל'.