שוב אזעקות צבע אדום: רקטה פגעה במבנה באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב. אין נפגעים. מערכת כיפת ברזל יירטה שתי רקטות נוספות. הירי התבצע בזמן שסמוך לגבול הרצועה נערך טקס לזכרו של החייל אורון שאול הנמצא בשבי חמאס

אזעקת צבע אדום נשמעה בשעה 11:49 בכמה יישובים בעוטף עזה. כעבור זמן קצר פגעה רקטה במבנה במועצה האזורית שער הנגב. במקביל, יירטה מערכת כיפת ברזל שתי רקטות נוספות. מדובר צה"ל נמסר כי הפרטים בבדיקה, וכי עורכים סריקות באזור כדי לאתר את הנפילה.

האזעקה נשמעה במהלך טקס לציון יום הולדתו ה-24 של סמ"ר אורון שאול ז"ל. עם הישמע האזעקה נשכבו הנוכחים על הקרקע ונשמעו קולות פיצוץ. אחרים, בהם אמו של אורון, זהבה שאול, תועדו רצים למרחב מוגן. האירוע התקיים בנקודה הצופה על אזור חטיפתו של אורון לשבי חמאס, ובין הנוכחים שר התקשורת חבר הכנסת איוב קרא ויו"ר המחנה הציוני אבי גבאי.

מקורות בעזה דיווחו מייד לאחר הישמע האזעקה, על ירי טנקים של צה"ל לאורך הגבול בתגובה לירי הרקטות.

//www.jdn.co.il/breakingnews/929510

השבוע דווח כי לאחר שבכירים במערכת הביטחון התריעו בפני חברי הקבינט מפני סבב נוסף של לחימה מול חמאס בעזה, התושבים בדרום חוששים – ודורשים מהממשלה להתערב. "הפחד מהסלמה קיים כמעט אצל כולנו", מודה תושבת כפר עזה. "נהנניו מאוד מהשקט אחרי מבצע 'צוק איתן', ולאף אחד אין רצון להגיע לשם שוב. מצד שני, אנחנו מרגישים את ה'רעידות' כבר כחודש, קצת כמו חיות אנחנו כבר מריחים את השקט מתרחק".

"מאז התחדשות התרעות 'צבע אדום' אנחנו שוב חוששים והילדים שוב שואלים שאלות לגבי העתיד וחיים ומוות", המשיכה. "אפשר לומר שצה"ל ותושבי עוטף עזה יודעים שהמצב נפיץ. לא ייתכן שנמשיך לקיים 'חיי שגרה' תחת אש במלחמת 17 השנים הארורה הזאת ולא יימצא פתרון", סיכמה.

גם עופר ליברמן מקיבוץ ניר עם מביע רגשות דומים. "אין לנו שום עניין למלחמה עם עזה, אך מצד שני אנחנו גם לא מסכימים להמשך האירועים הביטחוניים שמתרחשים כאן מדי יום", אמר לחדשות 2 Online. "הדרג המדיני צריך לתת לנו פתרון. אנחנו רוצים להמשיך לחיות פה בשקט ובשלווה ולפתח את האזור, אבל דורשים מהממשלה שתיתן לנו פתרונות ותאפשר שקט".

בתוך כך, דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס אומר כי התקופה שחלפה מאז מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה הייתה "שלוש השנים הכי שקטות שהיו בעזה מאז ימי שמשון הגיבור". בריאיון ליעקב אילון בתוכנית וואלה! TALK, אמר מנליס: "העובדה שחמאס הוא ארגון מורתע מעידה על היכולות של צה"ל שהולכות ומשתפרות כל הזמן. הוא בוחר בצדק לא לדרדר את המצב, אך מצד שני יש אתגר ביטחוני קבוע ברצועת עזה".

מנליס אמר כי "אנחנו פועלים מול ארגון טרור ומפעילים מולו יכולות כל הזמן כדי להסכל, למשל את המנהרות החודרות לשטחנו. אתה לוקח סיכון שזה יכול להידרדר ולהגיע להסלמה. יש נפיצות שצריך להפעיל מולה כוח, אבל המטרה היא לא להידרדר למלחמה. יש למדינת ישראל אינטרס למנוע את הידרדרות המצב ההומניטרי בעזה, ויחד עם זאת לשמור על המצב הביטחוני שלנו ולמנוע כל הפרה של הריבונות הישראלית, מתחת לקרקע, מעל לקרקע, באויר בים, בכל מקום".

//www.jdn.co.il/breakingnews/929235