בחנות הכריכים ובמקווה: הסרטונים הויראלים עם המסר החסידי

יענקי זילברמן, דמות מוכרת בקהילת חב"ד בעיר ביתר עילית, יחד עם איש התקשורת החסידי אורי רווח, מפרסמים לאחרונה סרטונים משולבים באמרה חסידית, שהפכו במהירות לויראלים ברשת. אורי רווח מסביר לJDN מה עומד מאחורי היוזמה • צפו

רוצה לדעת איזה מנהל אתה? השאלון שיגיד לך איזה סוג מנהל אתה, לחץ כאן

הסרטון הפותח את הכתבה, הופץ לפני כשבוע והפך ללהיט ויראלי שנצפה אלפי פעמים, ונשלח כמעט בכל קבוצת וואצפ ובכל רשימת תפוצה אפשרית של מיילים וכדומה בציבור החרדי. היום, מתפרסם סרטון נוסף, שאף הוא, כקודמו, מופץ באמצעי המדיה השונים.

מי שעומד מאחורי הסרטונים, הם יענקי זילברמן, חסיד חב"ד מהעיר ביתר עילית, שאף יזם את הרעיון, ולצידו משתתף איש התקשורת החסידי, אורי רווח, המגיש בין היתר את תכנית מלווה מלכא, מידי מוצ"ש בתחנת הרדיו של תאגיד השידור הישראלי.

"טחינה לשים?", שואל יענקי, "שים!", עונה אורי, את אותה התשובה גם על השאלה האם לשים זיתים, חריף, ועוד. וכאן מגיע הנקודה: "אתה יודע שבתפילת שמונה עשרה, 3 פעמים ביום, אנחנו מבקשים מהקב"ה: "תן לנו שכל, תסלח לנו, תגאל אותנו, תרפא אותנו, ברך לנו שנה טובה, את המלשינים תאבד להם תקווה, לירושלים תחזור, וכך כל התפילה".

יענקי ממשיך: "ולקראת הסוף, עוברים למשהו אחר: ברכה לשים לכם? שים!. חיים לשים לכם? שים! צדקה לשים לכם? שים! חן וחסד? שים! – אומר הקב"ה, אין בעיה. אני מוכן לשים לכם הכל, אבל איך מסיימים את התפילה? "כולנו כאחד". תכבדו אחד את השני, תאהבו זה את זה ותדונו לכף זכות. כמו שאומר האדמו"ר הזקן, בעל התניא, כי אין רע יורד מלמעלה".

מסר רטוב

הסרטון השני שלהם, צולם במקווה. "איך מבטלים את ה'אני' שלי, את האגו", שואל אורי את יענקי. "איך יוצאים מזה?". יענקי זילברמן עונה לו בסיפור על הבאבא סאלי: "פעם שאלו אותו מה זה מקווה. ענה לו: אם מקווה יכול להפוך גוי ליהודי, תאר לך מה זה יכול לעשות ליהודי!".

בהמשך הסרטון, נראה אורי רווח קופץ אל תוך הבור וטובל עם בגדיו… "הבעל שם טוב אומר שהוא זכה לכל המדרגות שלו בזכות המקווה", אומר לו יענקי לפני שהוא קופץ. מתוך המים פונה אורי אל יענקי ושואל אותו: "אני לא מצליח! איך אני יוצא מהאגו שלי?" – " פעם פגעו בהרה"ק רבי שלמה מזוויעהל, בדרכו למקווה. הרה"ק הגיב, אני כבר לא צריך לטבול. עצם העובדה שהוא שתק, כבר תיקן את הכל".

בשיחה עם JDN הסביר אורי רווח מה עומד מאחורי היוזמה לצילום והפצת הסרטונים. לדבריו, מדובר ברצון להציג מסרים קצרים עם מסרים יהודים ויעודים ברוח החסידות. הוא מספר על התגובות החיוביות שקיבל מצופים בסרטונים, על כך שזה שינה להם את כיוון החשיבה לטובה. בהמשך, הם מקווים לצלם מסרים נוספים בצורה מקצועית יותר, ולהביא לתפוצה רחבה יותר של המסרים החסידיים.

14 תגובות

חזק, חזק….

לא מצחיק ב כ ל ל !!!

גדול לגמרי!!
אהבתי.

נא מה זה לדבר במקווה זה לא מתאים

הסרט של שים שלום וכו כולנו כאחד יפה מאוד אבל הסרט של המקוה לא כל כך

מקווה זה לא מקום לסרטים! חבל שהורסים את ההבנה הזו ! זה מתחיל בדברי קדושה ויכול ח"ו להפוך (ע"י ליצים) לדברי טומאה…

איזה דור רדוד !!!
ה' ירחם עלינו !!!

אין על יענקש זילברמן תותח

יענקוש המשך בדרכך הטוב אין עליך ממתינים לעוד קצת כאלו והמשך להפיץ את זה תחיה אותנו
תודה
ושוב תודה

מה אם דברי תורה במקווה?

קצת השתעלתי וניסיתי לצחוק, ולא כל כך הצליח לי, חבל.

אי אפשר היה לבחור מקוה יותר אנושי??

לזאנוויל (וכן לקילשון): צודק לגמרי זה לא אמור להצחיק! זה בשביל האמרה החסידית
לשולחן ערוך: זה מוקלט (בדוק!!)
למבקר המדינה: מה הכוונה?
ליהודי שמככב באוקראינה (קייב)(וכן לאוהד שלו): בהצלחה

כולם נהנו רק חלק התעורר הרגש הפסיכולוגי אז הם רצו להסתיר את זה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו